Kategori: Politike

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Shkaktoi ‘tërmet’ me deklaratat e tij në Kuvendin e PD/ Elezi ‘godet’ sërish: Ja kush është deputeti me shtëpi 450 mijë €

Teksa ishte i ftuar në studion e ‘Report Tv’, ish-kryetari i degës lokale të PD në Kukës Ibsen Elezi, i cili ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

“Doktor s’duhet ta kishe lejuar?”/ Ristani i përgjigjet akuzave të Ibsen Elezit: S’dua të krahasohem me askënd, por…

Gjatë fjalës së tij në Kuvendin Kombëtar të PD-së, ish-kreu i kësaj force politike për Kukësin, Ibsen Elezi foli me ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Fjalim i fortë dhe kritika të ashpra Bashës e Berishës/ Reagon Ibsen Elezi: Nuk kandidova me…

Gjatë Kuvendit Kombëtar të PD-së, ish-kreu demokrat i Kukësit, Ibesen Elezi, kritikoi ashpër statutin dhe foli edhe me emra konkretë. ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Meta darkë me Patriarkun e Moskës: Marrëdhëniet mes shtetit dhe kishës janë…

Presidenti i Republikës, Ilir Meta së bashku me zonjën Monika Kryemadhi dhe dy vajzat e tyre Borën dhe Erën, mikpritën ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Kuvendi i PD-së/ Basha i përgjigjet kritikëve: Ditët më të mira i kemi përpara

Pas përfundimit të punimeve në Kuvendin Kombëtar të PD-së, ka reaguar kryedemokrati, Lulzim Basha. Me anë të një statusi në ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

I zgjidhi problemet e PD Kuvendi i sotëm?/ Analisti Lubonja: Unë e shikoj se po vuan për të gjetur rrënjët e së keqes

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në Neës 24, analisti Fatos Lubonja, foli rreth zhvillimit të Kuvendit të PD-së. Lubonja tha ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

“Negociatat duan punë, jo drogë me Saimirin”, Rama ‘luftë’ me komentuesit: Ngatërron Bajernin me Kazanin!

Edhe ditën e sotme, kryeministri Rama është përplasur me komentuesit në rrjetin social facebook, ku nuk ka kursyer as ironitë. ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Kuvendi i PD/ Momenti kur fishkëllyen Selamin kur kritikoi Bashën, del video e re

Eduard Selami në punimet e Kuvendit të PD, mbajti një fjalë ku kritikonte ashpër Bashën dhe deklaroi se ishte kundër ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Kuvendi Kombëtar i PD/ Reagon ashpër Patozi: Ditë e zezë, e shkruan humbjen e zgjedhjeve 3 vjet përpara

Në përfundim të punimeve të Kuvendit Kombëtar të PD-së, ka ardhur një tjetër reagim nga kritiku i Bashës, Astrit Patozi. ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Fitoi zgjedhjet në strukturën e lartë të BE-së, si e festoi Majlinda Bregu lajmin për punën e re

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu, njoftoi pak ditë më parë në “Facebook”, votëbesimin për pozicionin e Sekretarit të Përgjithshëm ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Fishkëllimat ndaj Eduart Selamit, deputeti i PS mesazh Berishës: Mos u “merzit” Sali se janë pjellat e tua dhe…

Deputeti Pjerin Ndreu, kapet me ish-kryeministrin Berisha, i cili deklaroi se nuk duhet të kishte fishkëllima në sallë pasi kushdo ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Kuvendi Kombëtar miraton statutin/ Topalli: Nuk kishte kuorum, u përsërit ajo që ka ndodhur një vit më parë

Jozefina Topalli, ish-Kryetare e Kuvendit dhe ish-nënkryetare e PD-së, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me Kuvendin ...