Kategori: miks2miks

Proportion
Hapur Portal1 vit

Parashikimi i yjeve për javën e fundit të muajit dhjetor, ja si do mbyllet ky vit për 12 shenjat e horoskopit

Dashi Edhe gjatë javës së festave nuk mungojnë sfidat dhe ngjarjet që ndodhin si pasojë e drejtpërdrejtë e ndikimit të ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Zbardhet misteri, ja si është krijuar Hëna

Rezultatet e dy miliardë simulimeve tregojnë proto-planetin Theia ishte shumë më i vogël se sa mendonin shkencëtarët kur u përplas ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Dhuratat e fundvitit/ shqiptarët kursejnë në sasi, por jo në cilësi, ja çfarë dhurojnë më së shumti

Është rritur vlera e pakove që dërgohen, ndërsa është ulur sasia. Pakot janë bërë më të personalizuara, ndryshe nga vitet ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Krishtlindjet, ja cila është dhurata më e vlerësuar për këtë festë në Islandë

“Më mirë mos të kesh një palë këpucë, se sa mos të kesh një libër!,- thotë një shprehje e vjetër ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

10 histori interesante që nuk i dinit për Krishtlindjet

Krishtlindja festohet në të gjithë botën nga besimtarët e krishterë, si dita e lindjes së Krishtit. Më poshtë janë 10 ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Njihuni me filmat më të preferuar për Krishtlindje

Çdo vit në periudhën e festave të fundvitit shtohet interesi për filma të vjetër me temën e Krishtlindjes. Sipas Institutit ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Del në ankand super mercedezi i Adolf Hitlerit, i vitit 1939

Një Mercedes i vitit 1939 që është porositur dhe përdorur nga Adolf Hitleri deri në vitin 1945 do të dalë ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Krishtlindjet, ja si do të jetë kjo festë për secilën nga shenjat e horoskopit

Dashi Jupiteri dhe Urani do ju ndihmojnë të merrni vendimet e rëndësishme. Janë tepër të kujdesshëm gjatë periudhës së Krishtlindjeve, ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Ky është telefoni me kameran më të mirë për 2017-ën

The Verge ka krahasuar kamerat e telefonëve iPhone X, Google Pixel 2 XL, Samsung Galaxy Note 8, HTC U11 dhe ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Huffington Post: 10 arsyet për të rezervuar biletën tuaj për në Shqipëri

“Nëse po kërkoni të vizitoni një nga vendet më të bukura para se të ngrihen çmimet dhe të mbushet me ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

“Ndryshime të mëdha para festave”, astrologia e njohur befason me parashikimin e saj

Periudha e fundvitit është më e bukura për pjesën më të madhe të njerëzve, për shkak të atmosferës së festave ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Facebook vjen me një opsion të ri, do njoftojë përdoruesit kur dikush ngarkon foton e tyre

Facebook do të përdorë teknologjinë e njohjes së fytyrës për tu treguar njerëzve në rrjetin social se kur përdorues të ...