Kategori: miks2miks

Proportion
xhensila nako2 ditë

4 vjeçari shpërthen në të qara sapo hipën në autobus, gjesti i shoferes bën xhiron e rrjetit

Fotografia e një shofereje autobusi duke i mbajtur dorën një djali të vogël që qante është bërë virale në rrjet. ...

Proportion
xhensila nako2 ditë

Sot, ditë tersi/ Çfarë fshihet pas famëkeqes 13 shtator?

Për këdo që s’është në dijeni, sot jemi në atë që konsiderohet si “e premtja e tersit”. Njerëz në mbarë ...

Proportion
xhensila nako4 ditë

Meri paralajmëron këtë shenjë: Një takim romantik do të ndryshojë jetën

Astrologja Meri Shehu ka paralajmëruar të lindurit e shenjës së Gaforres se do të arrijnë një marrëveshje të mirë dhe ...

Proportion
xhensila nako5 ditë

E rrallë! 89 vjeçari bën tatuash për bashkëshorten e ndjerë, ja çfarë shkruan(Foto)

Shumë prej nesh mund të na duhet të mendohemi mirë përpara se të bëjnë ndonjë tatuazh. Por, një i moshuar ...

Proportion
xhensila nako5 ditë

Të njëjtat veshje në filma të ndryshëm! A e kishit vënë re këtë teknikë të regjizorëve?

“Pse të harxhojmë para për gjëra të reja kur mund t’i përdorim të vjetrat?”, ishte mbase mendja e prodhuesve të ...

Proportion
xhensila nako5 ditë

Apple prezanton iPhone 11, ja sa do kushtojnë smartphonet e rinj

Gjiganti amerikan i teknologjisë, “Apple” prezantoi smartfonin e tij të ri, “iPhone 11”, i pajisur me një kamera të dyfishtë ...

Proportion
xhensila nako5 ditë

Kujdes! Këto ushqime nuk duhet t’i hanë kurrë në mëngjes

Mëngjesi konsiderohet si vakti më i rëndësishëm sepse trupi mund të furnizohet me ushqyesit më të nevojshëm për një energji ...

Proportion
xhensila nako6 ditë

Banka u dha 120 mijë dollarë gabimisht, ja çfarë po ndodh me çiftin amerikan

Një çift në Shtetet e Bashkuara, Robert dhe Tiffany Williams u zhytën në shpenzime pa kufi pasi banka e tyre ...

Proportion
xhensila nako6 ditë

Njihuni me kafenenë më të madhe në botë

Starbucks në SHBA është kafeneja më e madhe në botë.Kompania ka hapur filiale në të gjithë SHBA-në dhe është zgjeruar ...

Proportion
Hapur Portal6 ditë

Pse mungesa e ujit nxit shtimin në peshë – Sa duhet të pini

  Dehidratimi është faktor kyç në shtimin në peshë, thonë studimet shkencore mbi rëndësinë e ujit në organizëm. Uji është ...

Proportion
Hapur Portal1 javë

Ujërat termale të Shqipërisë, për shërimin e çdo sëmundje

  Shqipëria është e bekuar me të gjitha thesaret që natyra mund të ofrojë. Vargmale të larta e të hijshëm, ...

Proportion
Hapur Portal1 javë

Përqafimi i fëmijëve zhvillon trurin e tyre

A jeni lloji i prindit që pëlqen t’i mbajë fëmijët e tyre në krah shumë shpesh? Nëse përgjigja është po, ...