Kategori: miks2miks

Proportion
Hapur Portal3 ditë

Vullkane, tërmete dhe një Luftë e Tretë Botërore/ Parashikimet e Nostradamus: Katastrofa të tjera do vijnë!

Sikur një pandemi globale të mos mjaftonte, një luftë e tretë botërore dhe shumë katastrofa të tjera janë parashikuar të ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

WhatsApp do të bllokojë përdoruesit që nuk pranojnë kushtet e përdorimit

Përdoruesit e WhatsApp që nuk pranojnë termat dhe kushtet e përditësuara deri në 15 maj nuk do të jenë në ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Njihuni me 69-vjeçari që e shndërroi kopshtin e tij në një “xhungël” urbane

Një burrë në Britaninë e Madhe shpenzoi 30 vjet nga jeta e tij për ta shndërruar kopshtin pas shtëpisë së ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Historia dy mijë vjeçare e picës: Italianët e gatuan, amerikanët e njohën me botën

Për disa cilësohet arti i rilindjes në ekran në çdo cep të vendit. Për të tjerët, do të jetë Roma ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Studimi: Pse delfinët janë socialë dhe inteligjentë si njerëzit, edhe pse janë zhvilluar në mjedis tjetër?

Delfinët kanë zhvilluar një numër të tipareve të ngjashme të personalitetit me njerëzit, pavarësisht se kanë evoluar në mjedise jashtëzakonisht ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Nga leximi te bërja e dushit/ Disa këshilla si mund ta filloni ditën tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme

Kur zgjohemi herët dita është më e gjatë dhe kemi kohë në dispozicion për të bërë më shumë gjëra. Këto ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Uji i orizit një mrekulli për lëkurën tuaj, ja si ta përdorni

Orizi është një drith i pasur me kalori por edhe me vitamina dhe minerale. Të gjithë këto ushqyes transferohen në ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Ëndërroni të keni një bark të sheshtë? Ja përbërësit që duhet t’i shtoni ujit

Uji i detoksifikuar ndihmon trupin tuaj të humbasë peshë, të heqë toksinat si dhe të rrisë nivelet e energjisë. Nëse ...

Proportion
xhensila nako4 ditë

Çmendet 30-vjeçari/ Shpenzon 20 mijë dollarë për t’u dukur si dragua (Foto)

Një artist cirku, i cili numrat e preferuar i ka me flakë, ka shpenzuar më shumë se 20 mijë dollarë ...

Proportion
xhensila nako4 ditë

Flirte, lëvizje të fshehta dhe dashuri të vërteta! Çfarë pritet këtë javë për 12 shenjat e horoskopit. Parashikimi nga Jorgo Pulla

Zbulimet na detyrojnë të vlerësojmë jetën tonë personale me c’do detaj. Kjo javë karakterizohet astrologjikisht nga Hëna e Plotë që ...

Proportion
xhensila nako4 ditë

Injoron kritikat, WhatsApp do të vijojë me ndryshimet e shumë diskutuara, por …

WhatsApp po ecën përpara me ndryshimet e diskutueshme në kushtet e saj të shërbimit, por duke ndryshuar mënyrën se si ...

Proportion
Hapur Portal4 ditë

Nuk mund ta fshihni stresin nga fëmijët? Studiuesit ju tregojnë çfarë të bëni

Prindërit në kohën e koronavirusit janë shumë të stresuar, pasi u duhet të merren me fëmijët, punën, qoftë edhe me ...