Kategori: miks2miks

Proportion
xhensila nako6 orë

Pse rrobat e palara nuk duhen lënë në të njëjtën dhomë për më shumë se një ditë

Ka ndodhur shumë herë që të lini në një karrige në dhomën ku flini, rroba të destinuara për larje. Kjo ...

Proportion
xhensila nako8 orë

Kujtimi më i bukur! Babai filmon të bijën çdo javë, prej lindjes e deri në moshën 20-vjeçe (Video)

Një burrë i vuri vetes një sfidë interesante, që në momenti që u bë baba. Ai ka vendosur ta incizojë ...

Proportion
xhensila nako9 orë

A është alga pambuku i ri? – Dizajni i ardhshëm: Çfarë mund të bëjnë rrobat ‘e gjalla’ për të thithur emetimet e karbonit

Projektuesi kanadez-iranian Roya Aghighi dëshiron që ju të imagjinoni se këmisha juaj është e gjallë. Aghighi shpreson se ne mund ...

Proportion
Hapur Portal1 ditë

Nga dashuria, puna dhe ekonomia, Jorgo Pulla bën parashikimin e horoskopit për javën që vjen (28 shtator – 4 tetor)

Java fillon shumë pozitivisht për marrëdhëniet personale, pasi më 28 shtator, trekëndëshi i Afërditës në Luan me Marsin e kundërt ...

Proportion
xhensila nako2 ditë

Gjashtë ushqimet që konsumoni çdo ditë, por që dëmtojnë veshkat

Veshkat kryejnë një punë të vështirë në organizëm. Funksioni i tyre kryesor dhe shumë i rëndësishëm është që filtrojnë dhe ...

Proportion
xhensila nako2 ditë

Një familje i ndryshon jetën, shpërndarësi 89-vjeçar i picave merr ‘bakshish’ prej 12 mijë dollarë

Një burri 89-vjeçar që shpërndan pica i ndryshoi jeta kur mori një surprizë nga një prej klientëve të tij të ...

Proportion
xhensila nako2 ditë

Nikson-Kenedi/ 60 vjet nga debati i parë presidencial në SHBA, si ndryshoi përgjithmonë politikën (Foto)

Mëngjesin e 26 shtatorit të vitit 1960, Xhon Kenedi ishte një senator i panjohur nga Masaçusets. Ai ishte i ri ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

“Fëmijët s’e dinë se sa me fat janë”, 91-vjeçari që jep mësim online bëhet viral në internet

Një 91-vjeçar që shihet duke dhënë mësim për studentët e tij online është bërë viral në internet. Charles Krohn ka ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Paralajmërimi i shkencëtarëve: Vaksina e parë anti Covid nuk do të jetë “plumb i argjendtë”

Vaksina e parë kundër koronavirusit nuk do të jetë “plumb i argjendtë” dhe ka pak gjasa që të parandalojë që ...

Proportion
xhensila nako4 ditë

Njihuni me 42-vjeçarin që ka thyer rekordin për flokët më të gjatë në botë

Amerikani Joseph Grisamore theu rekordin Guinness për stilin e flokëve Iroquois-in më të gjatin në botë. Flokët e 42- vjeçarit ...

Proportion
xhensila nako4 ditë

E braktisi gruaja, bodybuilder-i adaptoi 50 qen (Video)

Bobby Humphreys, 48 vjeç, nga Maryland, u shkatërrua emocionalisht kur gruaja e tij e braktisi në prag të Vitit të ...

Proportion
Hapur Portal5 ditë

E zbulon studimi/ Cilat mollë parandalojnë kancerin

“Një mollë në ditë e mban mjekun larg”. Kjo thënie e vjetër na kujton efektet pozitive të këtij fruti te ...