Kategori: miks2miks

Proportion
Hapur Portal13 orë

Kthehet ora pranverore, nga nesër akrepat lëvizin 60 minuta para

Në natën mes të shtunës dhe të dielës (28-29 mars) fillon llogaritja verore e kohës, ora do të shkojë 60 ...

Proportion
Hapur Portal3 ditë

Disa produkte që konsumojmë çdo ditë janë armiqtë e zemrës

Dëshironi ta mbani zemrën të shëndetshme për shumë vite me rradhë? Siç e dini, rruga drejt zemrës fillon nga stomaku, ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Mos harroni të shikoni ata që ndihmojnë, në këtë kohë të vështirë

Nga Viv Groskop Në një klimë ku ka shumë arsye për të ndjerë zymtësi, ekziston një frazë që funksionon si ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

“Kafshoje ta mposhtësh”, krijohet hamburgeri që i ngjason koronavirusit

Kafshoje ta mposhtësh”, është ky slogani i një picerie në Hanoi të Vietnamit që ka krijuar një hamburger që i ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Nga virusi tek rimëkëmbja: Si do ndryshojë bota gjatë 18 muajve të ardhshëm

Nga Chris Stokel-Welker Jemi nën karantinë. Raftet e supermarketeve janë boshatisur. Fluturimet janë anuluar. Punëtorët kanë lënë punën, dhe janë ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Kjo mund të jetë një simptomë e panjohur e koronavirusit

Chelsey Earnest, një infermiere që punon në Qendrën e Kujdesit të Jetës në Kirkland, Washington, tregoi për CNN se të ...

Proportion
Hapur Portal4 ditë

Parashikimi i Astrologut shqiptar/ Nga koronavirusi shpëtojmë pas datës 6 qershor

  Astrologu shqiptar Jofiel Koço me anë të një statusi në Facebook ka parashikuar se kur mund të përfundojë periudha ...

Proportion
xhensila nako4 ditë

Si po e mban Japonia koronavirusin nën kontroll

Koronavirusi nuk i shqetësonte japonezët që po shijonin lulet e qershive fundjavën që kaloi. “Hanami, festivali i luleve, është momenti ...

Proportion
xhensila nako4 ditë

Kura magjike që ju mbron nga sëmundjet, përdorni vetëm dy përbërës për një shëndet të fortë

Me përhapjen e koronavirusit, njerëzit po përpiqen t’i kushtojnë më shumë rëndësi shëndetit dhe të forcojnë sistemin imunitar. Ajo që ...

Proportion
xhensila nako4 ditë

Me opsionin e ri në Instagram, qëndrimi në shtëpi do jetë më i lehtë!

Ndërveprimi mes njerëzve ka ndryshuar ndjeshëm kohët e fundit me përhapjen e koronavirusit. Jeta sociale, të dalat dhe aktivitetet e ...

Proportion
xhensila nako4 ditë

Koronavirusi, zbulohet shkaku se përse viktimat janë më shumë meshkuj sesa femra

Zbardhen disa arsye, se përse koronavirusi prek më shumë meshkujt, sesa femrat. Duhanpirja, alkooli dhe shëndeti i dobët në përgjithësi: ...

Proportion
xhensila nako4 ditë

Ja sëmundjet që rrezikoni të prekeni sipas grupit të gjakut, duhet të hani patjetër këto ushqime

Studimet e shumta tregojnë se grupi i gjakut luan një rol shumë të rëndësishëm në shëndet. Grupet e gjakut janë ...