Kategori: Kryesore

Proportion
olsi2 ditë

Situata post-tërmet, zgjidhjet e ofruara nga Qeveria dhe miliona eurot e grumbulluara nga shoqatat jo qeveritare. Debate dhe analiza. Ja çfarë ndodhi mbrëmë në Open

Të hënën në mbrëmje të ftuar në emisionin Open për të folur për situatën post-tërmet ishin Ministrja e Shtetit për ...

Proportion
olsi7 ditë

“Rindërtimi pas tërmetit”, analiza, ide dhe debate mes gazetarëve dhe zyrtarëve të Qeverisë. Ja çfarë ndodhi të enjten në mbrëmje në Open

Numri i banesave të dëmtuara rëndë, vendet se ku do ndërtohen banesat e reja të personave që shtëpitë dhe apartamentet ...

Proportion
olsi1 javë

Nga evidentimi i dëmeve nga tërmeti tek plani i qeverisë, çfarë u diskutua të hënën në “Open”

  Emisioni Open i ditës së hënë në mbrëmje u karakterizua nga debate dhe analiza mes Spartak Ngjelës, Carlo Bolinos, ...

Proportion
olsi3 javë

Albin Kurti përballet me analistët dhe i përgjigjet kryeministrit Rama. Ja çfarë ndodhi mbrëmë në Open

  Të enjten në mbrëmje i ftuar në emisionin Open në Top Channel ishte kreu i Levizjes Vetëvendosje, njëherazi kryeministri ...

Proportion
Hapur Portal3 javë

Shkatërrohet banda shqiptare e trafikut të drogës, ku i kishin fshehur 100 mijë euro. Çdo tre javë shkonin si turistë në…

Policia franceze ka goditur një grup të trafikimit të kokainës dhe heroinës, që furnizonte tregun e Haute Savoie, në Francë, ...

Proportion
olsi3 javë

Presidenti Meta “shpërthen” në Open ndaj disa diplomatëve që i quajti vagabondë dhe lecka të kryeministrit Rama.

Të hënën në mbrëmje Presidenti Meta ishte i ftuar në Open ku u përballë me analistët Andi Bushati, Robert Rakipllari ...

Proportion
xhensila nako4 javë

“Të mos lejojmë dimrin demografik të Evropës”, Presidenti Meta mesazhe të forta: Terrorizmi lind, kur shuhet shpresa nga…

“Të mos lejojmë dimrin demografik të Evropës”. Me kete porosi te Papa Franceskut, kreu i shtetit Ilir Meta dha nje ...

Proportion
xhensila nako4 javë

“Të gjithë u tronditën nga rasti i Alvin Berishës”, Meta: U shpëtua falë gazetarisë profesionale

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka përmendur rastin e vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha, i shpëtuar pak javë më parë nga ...

Proportion
xhensila nako4 javë

Debati për 5G, gjenerali i SHBA mesazh për politikën : Liderët e Shqipërisë të vendosin se kujt do i besojnë

Konferenca e mbajtur në Tiranë me temë “Sfidat e sigurisë së NATO-s përballë teknologjisë”, kishte në qendër të vëmendjes edhe ...

Proportion
olsi4 javë

Open, Përfaqësuesit e Qeverisë dhe Bashkise tërhiqen nga emisioni, shkak pjesëmarrja e banorëve të “Astirit”. Eni Vasili debaton ashpër me Klevis Balliun.

  Të enjten në mbrëmje në emisionin Open u diskutua tema: “Teatri i Astirit”, qëndresa 1 vjeçare e banorëve të ...

Proportion
olsi1 muaj

“Open” udhëtoi në Barzago të Italisë. Intervista ekskluzive me djalin e vogël Alvin Berisha, babanë e tij, Afrimin, por edhe me vetë gazetarët e “Le Ienne”.

Historia e vogelushit Alvin kishte një fund të lumtur por tani shtrohet pyetja se çfarë do të ndodhë me fëmijët ...

Proportion
olsi1 muaj

“Dosjet e Prokurorit” fusin në sherr Salianjin, Qefalinë dhe Spahiun. Analistët dhe gazetarët e kronikës flasin për pistat e reja të hetimit të atentatit ndaj Prokurorit. Ja çfarë ndodhi mbrëmë në Open.

Të Enjten në mbrëmje emisioni Open u karakterizua nga debate të forta mes përfaqësuesve politikë Ervin Salianji, Xhemal Qefalia dhe ...