Kategori: Kronike

Proportion
Hapur Portal1 vit

Shukri Xhelili sërish para drejtësisë, dënohet edhe nga Gjykata e Dibrës

Ish-kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili i përfshirë në skandalin seksual ku kërkonte favore ndaj një vajzë në këmbim të vendit ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

VIDEO – Ja si grabitet marketi për pak minuta në Lezhë, arka merret me makinë

Report Tv siguron videon ekskluzive të grabitjes së një supermarketi në Lezhë. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Mashtroi biznesmenët/ “O plehrë…ky është vetëm fillimi”, mesazhi kërcënues në celularin e Olesias

TIRANË- Ndërsa Gjykata e Durrësit ka vendosur të lërë në burg dentisten Olesia Duka, 38-vjeçaren e akuzuar se mashtroi disa ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

613 kg kokainë/ Gazetari nxjerr dokumentin: Ja kush i sinjalizoi autoritet shqiptare

Gazetari Artan Çani i ftuar në Fax News për të folur për sekuestrimin e 613 kilogramë kokainë në Durrës u ...

Proportion
elidiana saraci1 vit

Familja e Anxhelos në zi: Jemi të indinjuar, duam drejtësi!

Familja e adoleshentit Anxhelo Gjokazaj, i cili mbeti i vrarë nga bashkëmoshatari i tij Devi Lala dënon ashpër vrasjen e ...

Proportion
elidiana saraci1 vit

Çudira shqiptare/ Në Shqipëri ka më shumë celularë se sa njerëz

Rreth 3.5 milionë shqiptarë janë përdorues të rregullt të telefonisë celuare që tregon një rritje me 3.8% në krahasim me ...

Proportion
xhensila nako1 vit

Dhunë barbare ndaj shqiptarit në Itali, si u zbuluan autorët nga policia(Video)

Policia e Milano ka arrestuar dy dy egjiptiane, Abanoub Safwat Moawad Attia, 21, dhe Mohamed Farah Abdelghany Mostafa, 22 vjeç ...

Proportion
elidiana saraci1 vit

Përdhunuan dhe grabitën 25 vjeçaren në banesë, e pësojnë keq 3 shqiptarët

Tre shqiptarë në Torino të Italisë kanë rënë në prangat e policisë, të akuzuar për vjedhjen, rrëmbimin dhe kryerjen e ...

Proportion
elidiana saraci1 vit

Durrës/ Flet babai i autorit që theri Anxhelon: Djali nuk është mirë psikologjikisht, para 3 vitesh…

Ngjarja e ndodhur ditën e djeshme në Durrës, ku 16 vjeçari Anxhelo Gjokazaj u plagos për vdekje nga bashkëmoshatari i ...

Proportion
xhensila nako1 vit

Vrasja e 16-vjeçarit në Durrës, flet autori: Nuk kisha për qëllim ta vrisja, por…

Një ditë pasi 16 vjeçari Anxhelo Gjokozaj ndërroi jetë pasi u qëllua me thikë në zemër nga bashkëmoshatari i tij ...

Proportion
xhensila nako1 vit

Finalizohet operacioni/Nga vjedhjet te vrasjet, ja kush ishte i dënuari përjetë që u kap në Lushnje(Emri+Foto)

Policia e Lushnjes ka bërë të mundur arrestimin e shtetasit Altin Dhamo, 43 vjeç, i dënuar me burgim të përjetshëm i ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Aktorja shqiptare zhduket në rrethana misterioze, familja e dëshpëruar kërkon ndihmë

Një aktore shqiptare që jeton në SHBA është zhdukur pa lënë gjurmë, lajmi i cili ka bërë xhiron e mediave ...