Kategori: Kronike

Proportion
xhensila nako3 ditë

Aksident në Elbasan, humb kontrollin e motoçikletës dhe përplaset me mbrojtësen metalike të rrugës

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin Elbasan-Papër, ku raportohet për një person të plagosur. Burime zyrtare nga ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Aksident fatal, dalin detajet e para ndërron jetë vëllai i kryetarit të PD-së Librazhd (FOTO)

Një aksident fatal ka ndodhur pasditen e sotme në Librazhd, pranë Pishkashit, ku ka humbur jetën një person dhe janë ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Aksident i rëndë, humb jetën një person

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur këtë pasdite në aksin rrugor Përrenjas – Librazhd. Nga aksidenti ka humbur jetën ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Dhuna “kafshërore” ndaj vajzës 13 vjeçe, burg nënës nga Saranda

Gjykata e Sarandës ka caktuar sot masën e sigurisë “Arrest me burg” për 41-vjeçaren Elisabeta Mita, historia e të cilës ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

E tmerrshme, burri qëllon më armë anëtarët e familjes

Një person i armatosur hapi zjarr në një ndërtesë në Gjermani duke vrarë të paktën 6 persona. Sulmuesi qëlloi mbi ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Kapen 108 kg marijuanë në kufirin shqiptaro- grek, 20-vjeçari braktis automjetin.Drogën e kishte marrë nga…

Një ngarkesë prej 108 kilogram marijuanë është kapur në kufirin greko- shqiptar, saktësisht mes Kakavijës dhe zonës së Kallpaqit në ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Qëlloi me armë në ajër dhe u largua, situatë paniku në Vlorë.Policia jep detaje

Të shtëna me armë tek Uji i Ftohtë kanë shkaktuar panik sot në mesditë në Vlorë, pikërisht tek zona e ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

“Në Turqi më rrezikohet jeta”, zbardhet letra drejtuar autoriteteve, ja kërkesa e gylenistit të arrestuar në Rinas

Turku Selami Simsek, i cili u arrestua pak kohë më parë në aeroportin e Rinasit nga autoritetet shqiptare, pasi njihet ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Ekzekutoi shokun në Astir, zbardhet dëshmia e autorit:Arsyeja pse e vrava dhe ku u fsheva pas krimit

Zbardhet dëshmia e 29-vjeçarit Noel Disha, autorit të vrasjes së 28-vjeçarit Vilson Tafçiu, në një ndër lokalet më të populluara, ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Vrau në Francë dhe u strehua në Shqipëri, kapet francezi i rrezikshëm

Policia e Tiranës ka arrestuar një shtetas francez, të shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje. Ky shtetas, dyshohet se në ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

LAJM I FUNDIT/ Po shkonin në shkollë, makina përplas 3 fëmijë në Lushnje

Një aksident ka ndodhur këtë mëngjes në fashatin Allkaj të Lushnjes. Një automjet ka goditur 3 fëmijë që po shkonin ...

Proportion
Hapur Portal4 ditë

Dhunoi seksualisht dhe grabiti prostitutën rumune 10 vjet më parë, shqiptari zbulohet tani nga policia. Çfarë ndodhi gjatë këtyre viteve

  Dhjetë vjet pas dhunës, karabinierët identifikuan falë ADN-së njeriun i cili në vitin 2010 dyshohet se sulmoi, dhunoi dhe ...