Kategori: Kolumnistet

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Edhe ligjet shqiptare, edhe amerikane, dhe sigurinë kombëtare të të dyjave…

Nga Mero Baze Lulzim Basha duhet të përdorte të drejtën e tij për të mos folur, njësoj si ata të ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Sot shkova në Shtëpinë e Foshnjave

Nga Rudina Xhunga 8 Marsi na ka mbetur në kujtesë si dita e nënes.  Ndaj sot shkova te Shtëpia e ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Stina e zgjimit të negociatorëve të vjetër të Paktit Detar

MYSLIM PASHA 1. Po vëmë si kryefjalë citime nga Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Paktin Detar midis Shqipërisë dhe Greqisë, ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Renzi çon për skrap BE-në

Nga: Ilir Kulla Askush më parë në historinë republikane të Italisë nuk ka pasur pushtet më shumë dhe më të ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Pse Basha nuk i zbraz dot kafenetë

Çdo student rishtar i psikologjisë nuk do ta kishte të vështrirë t’a interprentonte përgjigjen që kreu i opozitës i ktheu ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Planifikonin vrasjen e liderëve/ Ja kush janë USB-të që zbuluan “syrin e popullit”

Në 79 faqet e kësaj aktakuze përshkruhen të pandehurit, organizata që Prokuroria pretendon se ata i takonin, struktura, nofkat e ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Letra e rrallë/ Torturat çnjerëzore në burgun e Burrelit, i burgosuri: Më kanë torturuar, më kanë zhveshur dhe…

Letra e një të burgosuri në Burrel është publikuar nga studjuesi Kastriot Dervishi. I burgosuri në letër rrëfen të gjitha ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Nuk kemi ç’i presim më Lulzim Bashës

Nga Astrit Patozi (Pas takimeve me demokratët e Korçës, Pogradecit dhe Devollit) Fati i Partisë Demokratike dhe e ardhmja e ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Kokaina e Maminasit, fakti është brenda!

Nga: Lorenc VANGJELI Ishte e papritur, por jo e paparashikueshme. Histeria e çuditshme që pasoi lajmin e kapjes nga policia ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Paraja e drogës po prish rregullat e tregut. Jemi kthyer në një republikë bananesh

NIKOLLAQ NERANXI Askush nuk është aq naiv sa të besojë se ngarkesa me mbi 600 kg kokainë të pastër, e ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Tre arsyet pse u kap në këto momente kamioni me kokainë në Durrës

Në një analizë për Konica.al, analisti Mentor Nazarko ka komentuar sekuestrimin e 613 kilogram kokainë në një kontenIer në Durrës ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Rexhep Qosja:President i përbashkët Shqipëri-Kosovë? Arsyet përse e mbështes Ramën

Nga Prof. Rexhep Qosja “Pse Shqipëria dhe Kosova të mos kenë një kryetar të përbashkët, një Ministri të Politikës së ...