Kategori: Kolumnistet

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Vrasja e Oliver Ivanoviqit si shenjë e ndarjes së Kosovës

Ç’të thuhet për këtë vrasje? Krejt kjo situatë, përfshirë edhe vrasjen e Oliver Ivanoviqit, po fshin gjithçka që është arritur ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Manipulimi pervers me pallatin e Bashës

Nga Andi Bushati. Një fushatë manipuluese e paskrupullt po vazhdon prej disa ditësh, që kur qeveria shqiptare është dënuar nga ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Reforma në Drejtësi, mashtruesit e Tiranës dhe të Brukselit

FATOS LUBONJA Argumenti më absurd që kam hasur në mediat shqiptare kohët e fundit është ai sipas të cilit Edi ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Privilegje për Bashën dhe “dajak” për demokratët e thjeshtë nga qeveria!

Nga Mero Baze Zhurma rreth gjyqit të fituar nga vjehrri i Lulzim Bashës (pronari formal) për pallatin e prishur në ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Artur Zheji: Basha bëri pakt me Ramën për të marrë 13 milionë eurot

Fitoren e 13 milion eurove dëmshpërblim në gjykatën e Strasburgut nga investitorët dhe banorët e pallatit të Lulzim Bashës në ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Babagjyshi i Vitit të Ri është një plehrë

  Nga Besnik Mustafaj Njëri nga filmat më të shquar në kinemanë bashkëkohore franceze ka për titull “Babagjyshi i Vitit ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Ç’e duam republikën, kur kemi Amerikën

Që prej zgjedhjes së shumë diskutueshme të Arta Markut e deri tek lëvizjet në kufijtë e ligjshmërisë në hierarkinë e ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Tri mësime të shpejta për arbitraritetin

Veton Surroi Porosi për pushtetarët: kur jeton në shtëpi të qelqtë, mos gjuaj gurë. 1. Më tregoi një mik në ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Erion Veliaj Kryeministër? A po bëhet Rama “Kurban” i tij

Nga Bled Marku Pas pothuajse 5 vitesh në qeverisje, dhe tashmë me timonin e vetëm në dorë, kurba e popullaritetit ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

ANALIZA/ Lubonja: Reforma në Drejtësi, mashtruesit e Tiranës dhe të Brukselit

NGA FATOS LUBONJA Argumenti më absurd që kam hasur në mediat shqiptare  kohët e fundit është ai sipas të cilit ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Viti i Ri 2018 – Shpresë dhe dëshira të pa plotësueme

Sami Repishti/ Ridgefield, CT.- Për të gjithë vëllaznit dhe motrat e së vetmes racë njerëzore: Gëzuar Vitin e Ri 2018. ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Për një vit më të mirë nuk mjafton vetëm të lutesh

Nga: Astrit PATOZI Nuk ka vite të këqinj, por mund të ketë kohë dhe mundësi të shpërdoruara. Ndaj edhe urimi ...