Kategori: Kolumnistet

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Çfarë është Himara për ju, zoti Kryeministër?

Nga Romeo Hanxhari Vitet e fundit në Shqipëri është shpikur një lojë. Loja quhet “provoko njerëzit në Himarë” ose ndryshe, ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Lubonja: Pse po hesht Saimir Tahiri

Fatos Lubonja u shpreh se heshtja e Saimir Tahirit pas ngjarjes në Elbasan, ku biznesmeni Orest Sota u kap me ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Opozita po e ndihmon sërish Ramën

Nga Ben Andoni Është dukshëm në rënie ajo vetësiguri e kryetarit të Ekzekutivit Rama për qeverisje të lehtë dhe e ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Nuk trembet peshkaqeni me muzikë klasike, Ambasador!

Nga Astrit Patozi  Të gjithë kishin marrë nga një grep në dorë sot për të kapur “peshkun e madh” të ambasadorit, ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Vuajtjet e Kryeministrit dhe degradimi i skandalit!

Agron Gjekmarkaj   Deri më tani mbase do të dukej e tepërt tek nuk mban më ta krahasonim Edi Ramën ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Kulaçi dhe kërbaçi i ndërkombëtareve

Nga Artan Hoxha   Të premten Italia zbarkoi në Tiranë me përfaqësuesit më të lartë të agjencive të saj antikrim, ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Suksesi i prokurorisë nuk është vetëm futja e Tahirit në burg

Nga Mentor Kikia Sajmir Tahiri doli vetë para mediave të bëjë publik një dokument të prokurorisë së Katanias, që tregon ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Kronologjia/ Pse gjurmët e drogës të çojnë te Rama

Nga Andi Bushati Ish presidenti i Republikës Bujar Nishani, ka bërë një propozim për deklasifikimin e dokumenteve sekrete të një ...

Proportion
portal2 vjet

Gjashtë veçoritë e epokës së dezinformimit

Ne jemi duke jetuar në një botë të re të dezinformimit. Sa kohë që vetëm furnizuesit e tij kanë të ...

Proportion
portal2 vjet

Kriza e Koresë së Veriut, kërcënimi ndaj rendit dhe sigurisë globale

1. Disa të dhëna për Korenë e Veriut. Koreja e Veriut (KV) ndodhet në gadishullin korean në Azinë Verilindore. Ajo ...

Proportion
portal2 vjet

Koalicioni i djathtë në Austri rrezik për Evropën

Sebastian Kurz nuk ka vendosur ende, por një koalicion i djathtë në Austri do të sjellë me vete një valë ...

Proportion
portal2 vjet

Kriza katalanase në duart e Madridit

Më e keqja u shmang. Ndoshta nuk do të duhet një provë force e menjëhershme, por është po aq e ...