Kategori: Kolumnistet

Proportion
Hapur Portal1 vit

Çfarë ndodh me ikjen e Llallës, peshku i madh nuk kapet, se qeveris!

Ylli MANJANI  Një boshllëk ligjor që nuk mund të plotësohet me shkelje të Kushtetutës. —————- Një vit e gjysëm pas ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Përkujtimi i Sokol Olldashit, si simptomë e lëngimit të së djathtës

Nga Dritan Hila Këto ditë ka qenë përvjetori i katërt i vdekjes së Sokol Olldashit. Nuk kanë munguar si edhe ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

A ia vlen prezenca te farsa e qeverisë me aktivitetin për mbetjet?

PROF. JAMARBËR MALLTEZI Sot fillon një aktivitet atipik për çështjen e mbetjeve. Fillimisht u njoftuam se do mbahet një konferencë ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

“Furtunë në politikën shqiptare, PS dhe PD do të shpërbëhen në fillim të vitit”

Avokati Spartak Ngjela ka paralajmëruar ‘furtunë’ në politikën shqiptare në fillim të vitit 2018. Ngjela shkruan në një postim në ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Vetëm e djathta mund të kujdeset për të varfrit, e majta thjesht i përdor

Nga Fitim Zekthi Gjuha që përdor qeveria Rama në debatet mbi buxhetin e vitit që vjen janë fokusuar më së ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Çfarë është Himara për ju, zoti Kryeministër?

Nga Romeo Hanxhari Vitet e fundit në Shqipëri është shpikur një lojë. Loja quhet “provoko njerëzit në Himarë” ose ndryshe, ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Lubonja: Pse po hesht Saimir Tahiri

Fatos Lubonja u shpreh se heshtja e Saimir Tahirit pas ngjarjes në Elbasan, ku biznesmeni Orest Sota u kap me ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Opozita po e ndihmon sërish Ramën

Nga Ben Andoni Është dukshëm në rënie ajo vetësiguri e kryetarit të Ekzekutivit Rama për qeverisje të lehtë dhe e ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Nuk trembet peshkaqeni me muzikë klasike, Ambasador!

Nga Astrit Patozi  Të gjithë kishin marrë nga një grep në dorë sot për të kapur “peshkun e madh” të ambasadorit, ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Vuajtjet e Kryeministrit dhe degradimi i skandalit!

Agron Gjekmarkaj   Deri më tani mbase do të dukej e tepërt tek nuk mban më ta krahasonim Edi Ramën ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Kulaçi dhe kërbaçi i ndërkombëtareve

Nga Artan Hoxha   Të premten Italia zbarkoi në Tiranë me përfaqësuesit më të lartë të agjencive të saj antikrim, ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Suksesi i prokurorisë nuk është vetëm futja e Tahirit në burg

Nga Mentor Kikia Sajmir Tahiri doli vetë para mediave të bëjë publik një dokument të prokurorisë së Katanias, që tregon ...