Kategori: Kolumnistet

Proportion
Hapur Portal1 vit

Kokaina e Maminasit, fakti është brenda!

Nga: Lorenc VANGJELI Ishte e papritur, por jo e paparashikueshme. Histeria e çuditshme që pasoi lajmin e kapjes nga policia ...

Proportion
xhensila nako1 vit

Paraja e drogës po prish rregullat e tregut. Jemi kthyer në një republikë bananesh

NIKOLLAQ NERANXI Askush nuk është aq naiv sa të besojë se ngarkesa me mbi 600 kg kokainë të pastër, e ...

Proportion
xhensila nako1 vit

Tre arsyet pse u kap në këto momente kamioni me kokainë në Durrës

Në një analizë për Konica.al, analisti Mentor Nazarko ka komentuar sekuestrimin e 613 kilogram kokainë në një kontenIer në Durrës ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Rexhep Qosja:President i përbashkët Shqipëri-Kosovë? Arsyet përse e mbështes Ramën

Nga Prof. Rexhep Qosja “Pse Shqipëria dhe Kosova të mos kenë një kryetar të përbashkët, një Ministri të Politikës së ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Kungujt dhe sqetullat

EDMOND TUPJA Sigurisht që ndonjë fabul e frëngut La Fonten mund të fillonte kështu: “Na ishin një herë / ca ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Shakatë e rënda me rindarje kufijsh

Nga Mero Baze Dhjetëvjetori i Pavarësisë së Kosovës ka rikthyer dhe njëherë në skenë debatin mbi ndarjen e mundshme të ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Kur lali Eri shthuret live

Po t’i shikoje sot shumë nga titujt e përballjes së Erion Veliajt me gazetarët të bënte përshtypje një emërues i ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Një shtet me muskuj, stomak…por pa tru!

Nga Skënder Minxhozi Në spazmat dhe pasionet politike e mediatike që ka provokuar debati për Teatrin Kombëtar, është sjellë në ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Pakti me Greqinë/Rama e Meta, si macja me miun. Presidenti ka të drejtë në gabimin e vet

Mustafa Nano Në datën 15 prill të vitit 2010, Gjykata Kushtetuese e Republikës së Shqipërisë ka marrë një vendim, që ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Një “provokacija” që e nxorri zhveshur Edi Ramën

armand shkullaku Gazetari Mustafa Nano, në emisionin e tij më të ri “Provokacija” në AbcNews, kishte zgjedhur ta pyeste kryeministrin ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Thesari në Jon, ose në kërkim të fijeve, që e detyrojnë Ramën të lëviz si kukull

Nga Poli Hoxha – 16:13, 21/02/2018 Në emisionin e fundit të Eni Vasilit, ish-kryeministri Sali Berisha, duke folur për çështjen e marrëveshjes për detin ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

“Ndrenika u shtri para Veliajt dhe Avniut të Teatrit ju shkref para ministres, si u zbythën artistët”

ILIR DEMALIA Në debatin e filluar për prishjen e Teatrit Kombëtar, duhet të ishte hapur kohë më parë një debat ...