Kategori: Kolumnistet

Proportion
Hapur Portal20 orë

Çfarë fshihet pas marrëveshjes për Reformën Zgjedhore. Pse të gjithë pyetën ç’ndodhi?!

 Nga Spartak Ngjela Të gjithë pyetën: çfarë ka ndodhur? Basha, ktheu befas. Ai hoqi dorë nga të gjitha kushtet ...

Proportion
Hapur Portal4 ditë

Liria e medias nuk mbrohet dot në zyrën e Ilirit

Ilir Meta edhe një herë ka bërë detyrën. Në kufijtë e skajshëm kohorë, ai i ka kthyer parlamentit ndryshimet ligjore ...

Proportion
Hapur Portal6 ditë

Shtatë ekuilibrat e rinj në Kodin Zgjedhor pa të cilat është e kotë të votojmë

  Nga Artan Fuga Shtatë ekulibra të rinj në kodin zgjedhor nëse duam pushtet legjitim! ———————— Sipas përfundimeve në librin ...

Proportion
xhensila nako1 javë

Kush do i ndalojë Al Kaponet e sipërmarrjeve shqiptare!?

Nga Nikollaq Neranxi “Korrupsioni është sllogani i jetës sot. Ai është ligji kur nuk respektohet ligji i vërtetë, ai po ...

Proportion
Hapur Portal1 javë

Shqipëri e vogël apo shqiptarë të vegjël?

    Kreshnik Spahiu Ishte mbrëmje nëntori 2006. Papritmas mora një telefonatë nga “Patricia” shefja e projekteve amerikane për Shqipërinë: ...

Proportion
Hapur Portal2 javë

Përse Rama vazhdon të tallet me Bashën

Edi Rama e ka hapur vitin politik me një tallje të re ndaj Lulzim Bashës. Ai e ironizoi liderin e ...

Proportion
Hapur Portal2 javë

E vetmja rrugë drejt rimëkëmbjes

Instrumentet që ndërtojnë ose minojnë zhvillimin e një shoqërie bëjnë pjesë në një arsenal të pafund armësh të dukshme dhe ...

Proportion
Hapur Portal2 javë

“E keqja u xhvesh lakuriq që ta shihte i madh e i vogël!”- Artan Fuga: Tre shpërthime të rrezikshme dhe me dëme afatgjata që ndodhën në vitin 2019

  Tre shpërthime të mëdha të rrezikshme dhe me dëme afatgjata ndodhën në Shqipëri në vitin 2019! Përtej nostalgjisë për ...

Proportion
Hapur Portal2 javë

Andi Bushati: Rama i ERTV, ai që do doja të votoja

  Në këtë fund viti, Edi Rama, i’u ka dhuruar bashkëkombasve të vet, autoportretin e një lideri, që çdo qytetar ...

Proportion
xhensila nako3 javë

“2019-a do kujtohet për arrestimet e deputetëve dhe gazetarëve”, Nishani: Viti i shpërthimit të tradhëtisë kombëtare

Nga Bujar Nishani Viti 2019 që po shkon do të mbahet mend gjatë në memorien tonë kolektive si një prej ...

Proportion
Hapur Portal3 javë

“Pingpongu i gënjeshtrave Rama –Vuçiç”- Andi Bushati: Kush është europiania kryesore që ka mbështetur nismën e “Mini-Shengenit”

  Nga Andi Bushati Të hënën në mbrëmje, në emisionin “Open”, i gjendur përballë zv/ kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Bujar ...

Proportion
xhensila nako3 javë

Ta lëmë pak anash Edi Ramën…

Nga Enver Robelli …u nervozua kush kur në Kosovë pati një nismë që në kuadër të marrëveshjes mes Kosovës dhe ...