Kategori: Kolumnistet

Proportion
Hapur Portal1 ditë

A po shet toka Hashimi, ashtu siç e shiti detin Lulzimi?

Nga Kreshnik Spahiu 8 vjet më parë në zyrat “KuqeZi” mbërriti Ambasadori Amerikan Arvizu. Në takimin që u zhvillua me ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Dëshmitarët e Jehovait në derë të shtëpisë

Nga Jeta Dedja Ju kanë trokitur ndonjëherë në derë Dëshmitarë të Jehovait? Disave po. Përshtypja e parë, nisur prej pamjes ...

Proportion
Hapur Portal6 ditë

Andi Bushati: Kush e ka kthyer Parlamentin në estradë? Pse Rama është personazh i Kunderës

Nga Andi Bushati Kush e ka kthyer parlamentin në estradë? Sa herë mes bisedash të përditshme shtrohet kjo pyetje, dikush ...

Proportion
Hapur Portal1 javë

Turneu hipokrit i Ramës në Prishtinë

Edi Rama ka përmbyllur me turneun e Prishtinës paradën e dyshimeve që po ngre prej një jave për efikasitetin, ndershmërinë ...

Proportion
xhensila nako1 javë

Elez Biberaj emërohet Drejtor i Përgjithshëm në detyrë i Zërit të Amerikës

Nga Frank Shkreli Disa ditë më parë, Drejtorja e Zërit të Amerikës, Amanda Bennett dhe zëvendësja e saj kryesore, Sandra ...

Proportion
xhensila nako1 javë

Une s’do e bojkotoj patriotin helen Arian Çani

Nga Kreshnik Spahiu Unë e njoh dy herë Arian Çanin. Arianin në kamera dhe Arianin në jetë. S’kanë aspak lidhje ...

Proportion
Hapur Portal2 javë

Thaçi nën akuzë, një lojë politike dhe një bast i humbur

Ngritja e akuzës së Gjykatës Speciale ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, vetëm tre ditë përpara se ai të shkojë ...

Proportion
xhensila nako2 javë

Gomarllëqet e pyetjes 8 të testit të gjuhës shqipe dhe letërsisë të maturës shtetërore

Nga Artan Fuga Ndokush mund të pyesi: A ja vlen që përditë të merresh me këtë testin fatkeq të gjuhës ...

Proportion
xhensila nako3 javë

Tur Karamelja dhe shokët dhe shoqet e tij kanë abuzuar me maturantët. Pyetja e 18 e testit të maturës, një paçavure!

Nga Artan Fuga Pyetja 18 e testit në gjuhë dhe letërsi është e ndërtuar edhe ajo krejt gabim nga pikëpamja ...

Proportion
Hapur Portal3 javë

“Ku fle lepuri në draftin e ‘opozitës falso’”- Andi Bushati: PO listave të hapura, JO lojrave të Ramës

  Edi Rama ka angazhuar gjithë llumin e parlamentit shqiptar, kundër marrëveshjes me trysni ndërkombëtare që u arrit në këshillin ...

Proportion
xhensila nako4 javë

“Rezultatet e lirimit të masave do të dukeshin në fillim të qershorit”

Nga Skënder Brataj Shqetësimi është shumë i drejtë, shumë i madh dhe shumë prezent. E kam thënë edhe më parë ...

Proportion
Hapur Portal1 muaj

Shpjegimi i marrëveshjes, ç’fitoi opozita, ç’humbi Rama dhe sa rrezik ka ende të vidhet vota

Sot me marëveshjen për kodin e ri zgjedhor opozita ka të drejtën të thërrasë fitore, pasi ajo arriti të kapë ...