Kategori: Fokus

Proportion
olsi10 muaj

FOTO/ Me bikini shumë të vogla në Ibiza, mamaja ka një këshillë për Rita Orën

“Rita Ora nuk i lë vend imagjinatës me bikinit e zeza gjatë një shëtitje me jaht në Ibiza”. Ky është ...

Proportion
olsi10 muaj

Rama iu tregon sërish grushtin abuzuesve: Do paguani shumëfish

Kryeministri Edi Rama vijon t’iu tregojë grushtin dhe të paralajmërojë të gjitha bizneset që abuzojnë se do të ndëshkohen dhe ...

Proportion
olsi10 muaj

Guvernatori Sejko: Rritja ekonomike u ngadalësua më shumë se pritjet

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko tha se rritja ekonomike e vendit është ngadalësuar këtë vit, madje më shumë ...

Proportion
olsi10 muaj

FOTO/ Rakip Suli arrin të futet në zyrën e Bashkisë: Xhelal Mziu? Nuk e njoh! Ndryshoi veten, por jo Kamzën

Kryebashkiaku i ri i Kamzës, Rakip Suli ka arritur sot të marrë zyrën e Xhelal Mziut. Zyrat e bashkisë janë ...

Proportion
olsi10 muaj

Akuza e fortë e Bashës: Rama e mafia kroate, fitim 10 mln € në vit

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, ka reaguar pas aksionit anti-informalitet, që vijon prej fillimit të muajit korrik, dhe që po ...

Proportion
olsi10 muaj

LAJM I FUNDIT/Rakip Suli hyn në bashkinë Kamëz, thyhet dera, situatë e tensionuar

Rakip Suli ka hyrë në bashkinë e Kamzës si kryetar i dalë nga votimet e 30 qershorit, pas 12 vitesh ...

Proportion
olsi10 muaj

Biznesmeni SMS Ramës pas postimit në FB: Vdekjen e disha, por kët gjë jo. Kryeministri: Rrofsh Yllo

Në kuadër të luftës së qeverisë kundër informalitetit, kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një mesazh në rrjetet sociale ku duket ...

Proportion
olsi10 muaj

Me silenciator në plazh, 19-vjeçari befason me përgjigjen: E mbaja për qejf!

Pas kontrolleve të ndërmarra për të garantuar rendin dhe sigurinë publike, Policia e Shtetit ka vënë në pranga një 19-vjeçar ...

Proportion
olsi10 muaj

Vrau pronarin e lokalit në plazh, zbulohen bëmat e “të fortit” të Vlorës. I kapur me armë e drogë, por ishte i lirë

Vrau pronarin e lokalit, autori person me disa precedentë të rëndë kriminalë. Përcillet për në banesën e fundit pronari i ...

Proportion
olsi10 muaj

Përleshja me grushte mes deputetëve në studion televizive, pse dështoi sërish gjyqi

Sërish ka dështuar të mbahet shqyrtimi fillestar ndaj deputetëve Milaim Zeka dhe Frashër Krasniqi, të cilët po akuzohen për përleshjen ...

Proportion
olsi10 muaj

Në restorantin që shokoi turistët me faturën marramendëse, ja çmimet që gjejnë pushuesit në Ohër

Ohri është qendra kryesore e turizmit në Maqedoninë e Veriut. Përvec turistëve të huaj, këtë qytet e vizitojnë edhe shumë ...

Proportion
olsi10 muaj

U dyshua për ngacmim seksual, shpëton nga akuzat ish ministri i Shëndetësisë

Është liruar nga akuzat për ngacmim seksual, ish-ministri i Shëndetësisë, Numan Baliq. Lajmin për këtë e ka bërë me dije ...