Kategori: Fokus

Proportion
xhensila nako9 muaj

Dosje e re për “ushtarët” e Arbër Çekajt, në shtator fakte të tjera për 613 kg kokainë

Prokuroria për Krimet e Rënda vijon hetimet për trafikimin e 613 kg kokainë, sasisë rekord të kapur në shkurt të ...

Proportion
xhensila nako9 muaj

Artistët ‘pushtojnë’ politikën, ja emrat që vendosën t’i bashkohen partive në zgjedhje

Artistët si asnjëherë më parë, po anëtarësohen nëpër parti politike në Kosovë. Një trend të ri kanë filluar artistët kosovarë. ...

Proportion
xhensila nako9 muaj

Fruthi, OBSH: 4 vende Europiane shfaqen problematike mes tyre edhe Shqipëria

Fruthi është rikthyer në katër vende evropiane që më parë merreshin si shembull për mungesën e kësa sëmundje, sipas Organizatës ...

Proportion
xhensila nako9 muaj

Merret vendimi që “fundos” Katica Janevën, firmoset shkarkimi i prokurores

Kryetari i Këshillit të Prokurorëve, Kole Shterjev, pas shqyrtimit të dokumentacionit nga Prokuroria për Krim të Organizuar dhe Korrupsion, në ...

Proportion
xhensila nako9 muaj

Amb. SHBA tjetër njoftim për përfituesit e vizave: Përmbajuni kushteve dhe sigurohuni që…

Përmes një postimi në facebook, Ambasada e Shteteve të Bashkuara këshillon sërish qytetarët shqiptarë të respektojnë kushtet e vizës amerikane ...

Proportion
xhensila nako9 muaj

Skandaloze/Mielli ruhej në ambient me lagështirë dhe me minj, AKU bllokon biznesin.Ja pronari

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet e rrepta, duke ndëshkuar e bllokuar të gjitha subjektet e pasigurta. Në aksionin e ...

Proportion
xhensila nako9 muaj

FOTO/ Kur Santiago Malko, i ekzekutuar me kallashnikov, mbante veshur uniformën e policisë

Pas ekzekutimit të tij mbrëmjen e 27 gushtit, në rrjet kanë nisur të qarkullojnë fotot e para të Santiago Malkos ...

Proportion
xhensila nako9 muaj

U lëndua në Valbonë, alpinistja: M’u thye zemra, më dhemb shpirti!

Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi ka reaguar pas lëndimit të pësuar gjatë një ngjitje në majat e Shqipërisë. Gjatë ditës ...

Proportion
xhensila nako9 muaj

Ç’po ndodh? Flamuri shqiptar dhe ai serb bashkë në mes të Beogradit

Pavarësisht çështjeve “të nxehta” shekullore mes Serbisë dhe Shqipërisë, një imazh që po shpërndahet me shpejtësi në rrjetet sociale, po ...

Proportion
xhensila nako9 muaj

Video/Ullishtet e Delvinës në flakë, rrezikohen fshatrat e tjerë.Ja pse nuk reagon kryebashkiaku(Denoncimi)

Mëngjesin e sotëm, ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari i cili shprehet se fshati i Delvinës ...

Proportion
olsi9 muaj

FOTO-LAJM/ Ahmetaj ‘konkurrencë’ të fortë Ramës me atletet. Ministrja Gjonaj u mban inat mediave

Partia Socialiste ka zhvilluar sot mbledhjen e kryesisë, ku kryeministri Rama si dhe deputetët socialist, mbërritën në selinë e kryesisë ...

Proportion
olsi9 muaj

Basha: Rama përdor kode mafioze, përbën rrezik për çdo shqiptar

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha me anë të një postimi në “Facebook” shkruan se Edi Rama përdor kode mafioze ...