Kategori: Fokus

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Gjenerali kundër Trump: Refuzoj urdhrin jo-ligjor për sulm bërthamor

Komandanti më i lartë përgjegjës për arsenalin bërthamor amerikan John Hyten, ka deklaruar se ai do t’i rezistonte çdo urdhri ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

AP Ballanca: “Për Himarën dhe gjithë Shqipërinë, nuk mund të ketë projekte që nuk i dinë qytetarët dhe shpronësime me dy lekë”

Intervista e Avokatit te Popullit: “Falë Zotit dhe reagimit te qytetarëve, ata patën edhe suportin e ndërkombëtarëve dhe Himara u ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

“Ndotja e ajrit po vret shqiptarët”. Ja shifat e frikshme

Mbi 650 persona në vit paraqiten për ndihmë mjekësore në Spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi” në Tiranë, ndërsa në rang vendi ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Dalin fotot/ Kush është koka e prostitucionit në Shkodër, me zinxhirë floriri dhe femra në krevat

Rinard Tota, 50 vjeç, i dënuar disa herë është arrestuar sot nga policia e Shkodrës gjatë operacionit “Balerinat” me akuzën ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Toto Riina! Në varrin e tij, sekreti i sekreteve

“U Curtu” ikën nga kjo botë, një vit pas bashkëpunëtorit të tij Bernardo Provenzano, duke marrë me vete në varr ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Stop HEC-ve në Valbonë, shoqëria civile në protesta para kryeministrisë. Këtu derisa të takojmë Ramën!

Sot është zhvilluar një protestë para kryeministrisë nga përfaqësues të Shoqërisë Civile, ambientalistë si dhe banorë të Tropojës, kundër ntërtimeve në ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Lufta kundër terrorizmit, krerët e policive në tre shtete takohen në Tiranë

U zhvillua sot në Tiranë takimi i radhës 3 palësh ndërmjet Drejtuesve të Strukturave Kundër Terrorizimit të Policisë së Shtetit ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Propozimi i Bashkisë së Tiranës, Ja me çfarë do të zëvëndësohen palmat e thara në autostradë

Bashkia e Tiranës planifikon të zëvendësojë deri në fund të këtij viti palmat në segmentin e autostradës Tiranë-Durrës, nga mbikalimi ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Dezertimi në Angli, mediat britanike: Komandot paguhen me 220 Paund në muaj

Prestigjozja “The Sun” i ka kushtuar një artikull këtë të shtunë largimi nga misioni i trajnimit në Britani të katër ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Rexhep Qosja reagon për dënimin e aktivistëve të Vetëvendosjes. “Masakër juridike, po fyhet Kosova”

Akademiku Rexhep Qosja komenton vendimin e Gjykatës së prishtinës e cila dënoi katër aktivistë të Vetëvendosjes me 21 vjet burgim ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

KLD pezullon nga detyra gjyqtarin e arrestuar SHkëlqim Miri

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka vendosur të pezullojë nga detyra gjyqtarin e arrestuar për korrupsion Shkëlqim Miri. Vendimi është ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Miratohet buxheti. Ja taksat që do të paguajmë në 2018

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar mbrëmë buxhetin e shtetit për vitin 2018. Buxheti u miratua me 74 voto pro. Por, ...