Kategori: Fokus

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Sasia rekord e kokainës / Rama harron ç’ka thënë. Ja çfarë deklaron për mediat gjermane: Kokaina e Maminasit u kap në…

Ndërkohë që vijojnë hetimet pas kapjes së 613 kg kokaineë në Durrës, fshehur në kontenierin e bananeve ardhur nga Kolumbia, ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Nikollaq Neranxi: Himariotët kërkojnë sqarim nga Edi Rama se si do i mbrojë pronarët e ligjshëm të tokave dhe shtëpive të bregdetit, me vendimin e ri që ka marrë

Dy ditë më parë, Ministrja e Drejtësisë doli që të argumentojë një vendim të çuditshëm dhe të dyshimtë të Edi ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Monumente kulture pa tapi. Probleme për shtëpitë e vjetra në Gjirokastër

Qindra banesa tradicionale në Gjirokastër, mes tyre edhe monumente kulture të kategorisë së parë dhe të dytë, nuk kanë certifikata ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Po shkonin të takonin babain në burg, vdesin tragjikisht rrugës. Ja dyshimet për…

Aksidenti tragjik i Qerretit, ku humbi jetën Aliçe, 3 vjeç, dhe vëllai i saj Dritani, 5 vjeç, vazhdon të konsiderohet ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

AKU konfiskon 78 kg mish, shikoni kushtet e rënda në të cilat tregtohej(Foto)

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) ka bërë një inspektim në dyqanet ku tregtoheshin produktet e mishit për të garantuar sigurinë ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Ishte pjesë e grupit kriminal/ Dënohet me 14 vite burg ish-polici shqiptar në SHBA (emri)

Një ish-polic shqiptar, i cili ndihmonte një organizatë kriminale për të shantazhuar bizneset në Queens, Nju Jork, është dënuar me ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Aksidenti tragjik i Velipojës/Bëhet e gjallë nëna fatkeqe: Jam e mbaruar! Ju luta zotit shumë, por…

Evis Preka ishte e vetmja e mbijetuar e aksidentit tragjik në Velipojë, ku bashkëshorti i saj dhe tre fëmijët Noemi, ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Alarmante në Pukë/ Vdekja e 13-vjeçares. Prindërit kishin kërkuar hapjen e rrugës, por…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një status ku duket mesazhi i një qytetari nga Fushë-Arrëzi i Pukës, i cili thotë ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Helmoi vjehrrën me fostoksinë/ Gjykata lë në burg nusen, lirohet hoxha

Ngjarja ku nusja helmoi vjehrrën me fostoksinë dhe më pas e mbyti me duar duke i shkaktuar vdekjen, tronditi mbarë ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

“Janë pak mistrecë, por çuna të shkathët” regjistrimi që shkaktoi debat në gjyq.Shullazi shkresë për Arta Markun

Avokatët e Emiljano Shullazit kanë dërguar shkresa në drejtim të Kryeprokurores Arta Marku dhe ONM-së, në lidhje me procesin gjyqësor ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Investigimi i ‘RAI 3’ për mbetjet/ Ja çfarë rrezikon Shqipëria me politikën e incineratorëve

Emisioni Report i televizionit italian Rai 3 transmetoi të hënën një reportazh-invetsigim mbi djegien e mbetjeve urbane në Itali. Italia ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Skandali i hoxhës që tmerron gratë/ “Afrohu pak se nuk të ha, pompa të fryftë. Aty ku du unë, jo ku do ti!

Një video skandal është publikuar mbrëmjen e djeshme në “Stop” ku një person i cili pretendon se është hoxhë kryen ...