Kategori: Fokus

Proportion
Hapur Portal1 vit

Debate në seancën ndaj Xhikës dhe Tomës, tërhiqet nga nga çështja gjyqtarja

Seanca gjyqësore ndaj ish-kreut të ARRSH-së, Dashamir Xhika dhe 9 të pandehurve të tjerë është shoqëruar me debate të shumta. ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Fugoni mbetet në lumë, FA-të nxjerrin furgonin nga rrjedha, evakuohen 15 banorë

Mbi 10 persona kanë rrezikuar jetën mbrëmjen e kaluar pas furgoni me të cilin udhëtonin ka mbetur në rrjedhën e ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Abuzimet me rrugën e Gjinarit, jepet masa e sigurisë ndaj Dashamir Xhikës dhe 9 të pandehurve

Në Gjykatën e Elbasanit ka nisur paraditen e sotme seanca gjyqësore ndaj ish-kreut të ARRSH, Dashamir Xhika dhe 9 personave ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Përmbytjet/Bizneset përgjatë autostradës në panik, kërkojnë…

Reshjet e të shtunës mbrëma kanë rikthyer tek bizneset e autostradës frikën e përmbytjeve. Bizneset pohojnë që edhe pse përroi ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Moti i keq, Shkumbini del nga shtrati, shkatërrohet një urë në Librazhd

Reshjet e dendura të shiut gjatë së shtunës kanë krijuar probleme në gjithë territorin e vendit. Mësohet se lumi Shkumbin ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Një tjetër shqiptare na bën krenar: Klasifikohet nga ‘Forbes’ si kontribuese botërore në fushën e artit dhe kulturës

Media globale ‘Forbes’ vit pas viti krijon një listë me emrat e të rinjve nën 30 vjeç që japin kontribut ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Shkarkohet avokati i shtetit pasi ‘neglizhoi’ gjyqin për 1 milion metra katrorë tokë të tjetërsuar

Avokatura e Shtetit zbuloi pas një inspektimi që nisi vetëm pas shqetësimeve të ngritura nga BIRN, se dosja për rifitimin ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Marrëveshja e Detit e 2009/ Ish-anëtari i Gjykatës Kushtetuese: Vendimi nuk u ble nga…

I ftuar në emisionin “JAVA” në RTSH, ish-anëtari i Gjykatës Kushtetuese dhe aktualisht Drejtori i Shkollës së Magjistraturës, Sokol Sadushi, ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Intervista e plotë/ Eni Vasili: Veting edhe për gazetarët, disa emisione politike si telenovelat turke

Gazetarja dhe moderatorja e njohur e programit politik “Studio e hapur” Eni Vasili, ka guxuar të vendosë gishtin në plagë, ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

“Rrugët”, ja kush janë ministrat, zëvendësministrat dhe drejtorët e akuzuar dhe të arrestuar ndër vite

Andi Toma dhe Dashamir Xhika, të dy ish-drejtorë të Përgjithshëm të Rrugëve, kanë përfunduar në pranga nga dita e djeshme ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Avokati tregon arrestimin e Andi Tomës: 20 policë iu futën në shtëpi, i tmerruan 2 vajzat e sëmura

FATION BINJAKU/ Neshat Fana, avokati i ish-drejtorit të Përgjithshëm të Rrugëve, Andi Toma, ka deklaruar për “Panorama” se, arrestimi i klientit ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Eni Vasili: Pse nuk konkurroj me telenovela turke dhe tre arsye pse publiku duhet të zgjedhë “Studio e hapur”

Gazetarja dhe moderatorja e njohur e programit politik “Studio e hapur” Eni Vasili, ka guxuar të vendosë gishtin në plagë, ...