Kategori: Fokus

Proportion
elidiana saraci3 vjet

Video/ Përplas kalimtarin dhe largohet, kur e kap policia…

Vetëm gjatë natës së mbrëmshme kanë rënë në prangat e policisë 5 drejtues mjetesh, pasi janë kapur duke i dhënë ...

Proportion
elidiana saraci3 vjet

Bashkia e Fierit e ‘alarmuar’ u bën thirrje qytetarëve: Largoni nga dritaret dhe ballkonet…

Duket se moti i keq dhe me rreshje në vend nuk do ti lërë vend pranverës. Këtë mëngjes dita ka ...

Proportion
xhensila nako3 vjet

Përkeqësohet situata në Shkodër, 20 familje të përmbytura.Ja zonat më problematike

Bashkia e Shkodrës ka përcjellë ditën e sotme informacione mbi situatën e vendit nga përmbytjet. Mësohet se nën ujë ndodhen ...

Proportion
elidiana saraci3 vjet

‘Lobimi rus i PD’/ Reagon ashpër ambasadori Karpushin: Moska zyrtare e habitur, nëse ecin me këtë ritëm do të arrijmë në një pikë që…

Teksa ishte i ftuar në emisionin ‘Java’ në RTSH, ambasadori rus në Tiranë, Aleksandër Karpushin ka komentuar çështjen më të nxehtë ...

Proportion
xhensila nako3 vjet

Moti në fundjavë suprizon sërish, ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Nëse keni bërë plane për të lëvizur në fundjavë iu këshillojmë të merrni çadrat me vete sepse reshjet e shiut ...

Proportion
elidiana saraci3 vjet

Flet hoxha ku u rrëfye nusja vrasëse: Nuk e besova që kishte vrarë vjehrrën, mendova se Marjana…

Ngjarja e rëndë ku nusja helmoi vjehrrën me fostoksinë dhe më pas e mbyti me duar ka tronditur mbarë opinionin ...

Proportion
elidiana saraci3 vjet

Daçiç: Nëse Kosova do Ushtri, le ta kërkojë në OKB, por nuk do të ketë vendim për të ashtuquajturën ushtri

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, vazhdon të debatojë në lidhje me formimin e Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë ...

Proportion
elidiana saraci3 vjet

Doli nga ndihma ekonomike dhe filloi punë të fabrika hudhrave/ “Ku dilnin, as një thes miell s’merrja dot”

Ashtu sikurse çdo ditë edhe sot kryeministri Rama ka uruar ‘Mirëmëngjesi’ për të gjithë ndjekësit e tij në facebook. Sot ...

Proportion
elidiana saraci3 vjet

Godasin me thikë një 23-vjeçar në Gjermani/ Arrestohen 3 të rinj, mes tyre një shqiptar

Një sherr me thika në Gjermani ka përfunduar me arrestimin e tre të rinjve. Sipas dyshimeve të policisë tre të ...

Proportion
xhensila nako3 vjet

Intervista/ “Trafikantët shqiptarë po pushtojnë Europën, lidhjet me bosët e krimit në vend”

Flet Laurent Laniel, analist shkencor për reduktimin e ofertës së drogës, në Qendrën Europiane të Drogave dhe Varësisë nga Drogat ...

Proportion
elidiana saraci3 vjet

Deputetët përplasen në Kuvend/ Pamje nga përleshja, ja kush ishin të përfshirë

Gjatë seancës plenare ditën e djeshme në Kuvendin e Kosovës, pati një përplasje fizike dhe verbale mes deputetëve të Lëvizjes ...

Proportion
elidiana saraci3 vjet

Tjetërsimi i pronave në Lezhë, nis aksioni i FNSH për kapjen e 11 të kërkuarve

Skandali me tjetërsimin e pronave në Lezhë, konkretisht në zonën brehdetare të Lezhës çoi në arrestimin e kreut të Bashkisë, ...