Kategori: Fokus

Proportion
xhensila nako4 orë

Frika nga koronavirusi, dy raste të dyshuara në Kosovë

Kur Italia po përballët me koronavirusin, i cili ka shkaktuar deri më tani 7 viktima, në Kosovë po hetohen dy ...

Proportion
xhensila nako4 orë

Holanda sërish skeptike ndaj Shqipërisë: Duhet ende shumë punë për negociatat

“Qartësisht, nuk ka ende dritë jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”. Kështu u shpreh kryediplomati holandez, Stef Blok pas ...

Proportion
xhensila nako4 orë

Vila luksoze, makina dhe toka, SPAK i kërkon Gjykatës së Posaçme miratim sekuestroje për pasuritë e “bosave” të krimit

Prokuroria e Posaçme (SPAK) i kërkon Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar të ...

Proportion
xhensila nako5 orë

Rritja e çmimit të maskave dhe dizifektantëve, Erion Braçe publikon faturën: Shikoni, turp! Është biznes i neveritshëm!

Zv. kryeministri i Shqipërisë Erion Braçe ka publikuar një denoncim nga një qytetar i cili dërgon faturën me çmim të ...

Proportion
xhensila nako5 orë

Koronavirusi/ Rritja e çmimeve të maskave nga farmacitë, prokuroria nis hetimet 

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet ndaj farmacive të kryeqytetit, të cilat rritën çmimet e maskave mbrojtëse dhe produkteve me ...

Proportion
xhensila nako5 orë

“Ja çfarë e shkatërron koronavirusin”! Drejtori i Urgjencës Kombëtare: Si të veproni me fëmijët

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, tha në rubrikën “Opinion”, në News24, se deri më tani në Shqipëri nuk ka ...

Proportion
xhensila nako5 orë

Rreziku nga koronavirus, Basha thirrje qeverisë: Ndalni propagandat, merrni masa konkrete

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka bërë thirrje qeverisë që të ndalë propagandën për koronavirusin dhe të hartojë ...

Proportion
xhensila nako5 orë

Franca “shërohet” nga koronavirusi, bilanci u mbyll me vetëm një viktimë

Tashmë Franca mund të cilësohet si një vend jashtë hartës së rrezikut për koronavirus. 11 pacientët të cilët ishin me ...

Proportion
xhensila nako5 orë

Frika nga koronavirusi, Bashkimi Europian merr masa për stafin, ja çfarë duhet të bëjnë personat që kanë qenë në zonën e “nxehtë”

Bashkimi Evropian merr masa ndaj përhapjes së koronavirusit duke detyruar personat që kanë qenë në Itali, pjesëtarë të stafit që ...

Proportion
xhensila nako6 orë

OFL u nis formularët dy të “fortëve” të tjerë, ja cilët dhe pse janë dënuar(EMRAT)

Operacioni “Forca e Ligjit” iu ka dërguar ditën e sotme formularin për deklarimin e pasurisë dy personazheve të tjerë të ...

Proportion
xhensila nako6 orë

Koronavirusi prek zv.ministrin iranian të Shëndetësisë

Zëvendësministri i shëndetësisë së Iranit,Iraj Harichi ka rezultuar pozitiv pas testit që ka bërë ndaj koronavirusit. Në Iran janë 95 ...

Proportion
xhensila nako6 orë

“Sjellje aspak e pranueshme ndaj ambasadorëve”, Presidenca i përgjigjet Ballës: Meta respekton denjësisht ata me integritet

Zëdhënësi i Presidentit, Ilir Meta ka reaguar pas deklaratave të Kreut të Grupit të PS-së, Taulant Balla, i cili e ...