Kategori: Fokus

Proportion
xhensila nako2 vjet

Kokainë në lokalet e natës, arrestohet mbesa e Federica Mogherinit

Policia italiane ka arrestuar 21 persona në Romë pas një operacioni për shpërndarjen e kokainës në lokalet e natës.Mes 21 ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Rama, ndjesë mësueseve: Unë dhe raca ime e politikanëve mëkatojmë të enjten, por…

Kryeministri Rama ka pritur në kryeministri mësuesit me rastin e ditës së tyre, ku edhe janë ndarë çmime për mësues ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Skandali me byzylykët elektronikë, Prokuroria e Tiranës mbyll hetimet

Prokuroria e Tiranës ka vendosur të pushojë procedimin penal për skandalin e byzylykëve elektronikë. Prokurori Ndini Tavani ka vendosur pushimin ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Foto/ Basha prezanton nënën e tij që shërbeu 30 vjet si arsimtare, urimi special

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë një urim të veçantë për të gjithë mësuesit me rastin e “7 ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Skandali me falsifikimin e diplomave/ Veç pronarit të ‘Kristalit’ të përfshirë dhe drejtues të Ministrisë

Kanë dalë detaje të reja në lidhje me arrestimin e ish-pronarit të Universitetit ‘’Kristal”, Ahmet Muçaj. Sipas burimeve janë duke ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Lajm i mirë për nënat dhe vajzat/ Veliaj: Për 8 mars, biletën e autobusit e kanë falas

Ndryshe nga vitet e kaluara, këtë 7 Mars qindra nxënës të shkollave të kryeqytetit zgjodhën që t’u shprehin mirënjohjen mësuesve ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Shkatërrohet banda shqiptare e trafikimit drogës në Angli, arrestohen 10 shqiptarë (emrat)

Në prangat e policisë Britanike kanë rënë 10 shqiptarë, pjesë e një bande shqiptare të trafikimit të drogës. Të rinjtë ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Çështja e Detit/ Presidenti Meta: Çdo gjë në kohën e duhur!

Presidenti, Ilir Meta teksa ndodhej në shkollën “Fan Noli”, nga ku uroi festën e “7 Marsit” është pyetur nga gazetarët ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Suedi/ Gruaja shqiptare që sakrifikoi jetën për të shpëtuar burrin, ja kush është ajo

Remzi Basha, një shqiptar nga Suhareka që jeton në Suedi do të ndihej i vetmuar kur do të kuptonte se ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Video/Policia aksion në Tiranë, gjobit 83 shoferë në një nga zonat më problematike

Komisariati Rajonal i Policisë Rrugore Tiranë ka nisur kontrollet në zonat problematike ku sipas qytetarëve haset vështirësi dhe bllokime të ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Greqi/ Lajm i mirë për shqiptarët, gati projektligji për lehtësimin e marrjes së nënshtetësisë

Shumë shpejt do të ketë lehtësira për marrjen e nënshtetësisë greke, pasi projektligji i ri është gati dhe brenda pak ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Dita e mësuesve/ Kryemadhi: Të luftojmë për paga më të larta për mësuesit dhe kushte më të mira

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi me anë të një postimi në rrjetin social facebook, ka uruar të gjithë mësuesit për ...