Kategori: Ekonomi

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Njihuni me qytetet më të pasura të Shqipërisë

A e dini cilat janë qytetet, ku individët arrijnë që të kursejnë më shumë dhe kanë më shumë pasuri të ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

STATISTIKAT/ Shqiptarët i kthehen punës

nteresi i popullsisë shqiptare (15-64 vjeç) për të marrë pjesë në tregun e punës ka ardhur në rritje vitet e ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Këto janë profesionet që do paguhen më shumë gjatë 2018-s në Shqipëri

Viti 2018 ka nisur me ambicie për këdo. Krahas shëndetit, që është parësor, një punë më e mirë dhe më ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Çmimet e biletave nga Rinasi: Si të udhëtoni më lirë në vitin 2018

Viti 2018 sapo hyri dhe pushimet e dimrit mund të jenë drejt fundit, por nuk është herët për të menduar ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Cfarë po ndodh me Bitcoin? Vlera i bie me 40%

Në fillim te javës se kaluar kriptomonedha e njohur pati rritje galopante duke u shkëmbyer me 20 mijë dollarë, por ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Statistika/Shqiptarët të varfër, kursejnë për ushqime që të blejnë…

Zhvillimet në tregtinë me pakicë të këtij viti ilustrojnë një prirje të kahershme të shqiptarëve për një kujdes të tepruar ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Trefishohet prodhimi i agrumeve në vend, ja çfarë ndodh me eksportet

Një portokall përmban vitamina dhe minerale të shumta. Të pasur veçanërisht me vitaminën C, të cilat rrisin imunitetin ndaj viruseve, ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Taksa e rritur e pronës, ja ku mund të ankoheni

Drejtoria e Tatimeve njofton se në kuadër të paketës së re fiskale, me ligjin nr.106/2017 “Për disa ndryshime dhe shtesa ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Ja cilat jane 20 sipërmarrjet me norma më të larta fitimi në vend

Ndërsa shumë kompani në vend arrijnë të fitojnë me mundim mes 5-10% të të ardhurave, të tjera raportojnë norma kthimi ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Ja cilat janë sipërmarrjet me fitimet më të larta në vend

Njihuni me 20 subjektet me normat më të larta të kthimit, që marrin mbrapsht si fitim, më shumë se gjysmën ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Taksat për makinat luksoze, Tatimet kujtesë qytetarëve: Këto janë automjetet që përfshihen

Paketa e fundit Fiskale e miratuar nga Kuvendi dhe që hyn në fuqi në një pjesë të mirë të ndryshimeve ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Niveli i euros po bie me shpejtësi, ja sa është këmbyer sot

Monedha e përbashkët ka vijuar rënien në tregun vendas edhe gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së ...