Kategori: Ekonomi

Proportion
ilda hapur19 orë

Granoff: Situata në Shqipëri është e rëndë për shkak të emigracionit, të rinjtë po e lënë vendin

Në Tiranë, Fondacioni Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim sapo ka marrë përsipër shndërrimin e Piramidës – Muzeut të Diktatorit Hoxha – në ...

Proportion
ilda hapur23 orë

Penalitete për bizenset që derdhin ujërat e zeza në det, Ministri: Sanksionet nisin pas 1 qershorit

Nga Lezha, ministri Blendi Klosi përsëriti thirrjen ndaj bizneseve që të mos derdhin ujrat e zeza në det. Kreu i ...

Proportion
ilda hapur2 ditë

Shkodër, sekuestrohet hoteli dhe trualli me sipërfaqe 15.500 metra

‘’Forca e ligjit” finalizon një tjetër rast sekuestro preventive të pasurive të paluajtshme që dyshohen nga veprimtaria kriminale. Një hotel ...

Proportion
ilda hapur2 ditë

Pensionet, si të përfitoni pension kur nuk i keni vitet e plota, kriteret që duhet të plotësoni

Për të përfituar një pension të plotë, të moshuarit duhet të plotësojnë dy kushte kryesore, që janë mosha dhe vjetërsia ...

Proportion
ilda hapur3 ditë

Rritet çmimi i naftës me 10-12 lekë për litër, ekspertët: Po varemi nga importi

Një litër naftë në vend është tregtuar me 10-12 lekë më shtrenjtë ditët e fundit. Shoqata hidrokarbure e shpjegon këtë ...

Proportion
ilda hapur7 ditë

Treni ekspres, projekti 90 mln dollarë që do të shmang trafikun në Tiranë

Shqipëria do të ketë tren ekspres dhe tren lokal, një nga format më efikase të transportit publik përdorur në të ...

Proportion
ilda hapur1 javë

Shoqata e Turizmit: Prenotohen të gjitha hotelet për korrik-gusht, shumë turistë nga Çekia dhe Polonia

Nëse keni programuar të pushoni këtë verë në bregdetin shqiptar dhe nëse ende nuk keni prenotuar, shanset për të gjetur ...

Proportion
ilda hapur1 javë

Kërkimet e naftës në Shpirag, ja projekti që do të investojë miliarda dollarë pas TAP-it

Përfundimi i gazsjellësit TAP dhe kaskadës së Devollit pritet të sjellë rënien e investimeve duke frenuar rritjen e ekonomisë. Por ...

Proportion
ilda hapur1 javë

‘’Shqipëria, një destinacion i përsosur për pushime’’, ja çfarë shkruajnë mediat kanadeze për plazhet tona

Prestigjiozja kanadeze “Troy Media” në një shkrim të publikuar së fundmi e ka renditur Shqipërinë ndër pesë destinacionet më të ...

Proportion
ilda hapur1 javë

Pasuria e Ramës, Metës dhe Bashës, të gjitha shifrat që tregojnë se si kanë ndryshuar të ardhurat e krerëve

Si kanë ndryshuar pasuritë e krerëve më të lartë të shtetit shqiptar gjatë vitit 2017, që nga Meta, Rama dhe ...

Proportion
ilda hapur1 javë

‘’Do ulen çmimet e udhëtimeve ajrore’, Rama përshëndet ekuipazhin “Air Albania”

Në një takim me të rinj e të reja, pjesë e ekuipazhit të “Air Albania” Edi Rama gjatë fjalës së ...

Proportion
ilda hapur1 javë

Tabaku: Zhvlerësimi i Euros vjen si pasojë e parave të pista

Përmes një postimi në rrjetet sociale, deputetja e PD shkruan për zhvlerësimin e euros, ndërsa thotë se niveli më i ...