Kategori: Bota

Proportion
ilda hapur2 vjet

Shtypi gjerman për çeljen e negociatave: Përmbajtja para shpejtësisë

Marrja e rekomandimit nga Komisioni Europian për çeljen e negociatave të anëtarësimit me Bashkimin Europian për Shqipërinë dhe Maqedoninë është ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Zbulohet paga dhe pasuria e Putinit, ja çfarë thotë presidenti rus, do ju lërë pa fjalë

Zbulohet paga dhe pasuria e presidentit rus Vladimir Putin. Ka qene Kremlini qe ka nxjerre shifrat, pasi publikoi listen vjetore ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

“Shqipëria ,si Kosova, pritet të ekstradojë gulenistët në Turqi”…A rrezikohen negociatat?!

Ambasadori turk në Tiranë deklaroi se mes Shqipërisë dhe Turqisë vijojnë bisedimet për ekstradimin e përsonave të lidhur me Fetullah ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

I vjen fundi epokës Castro në Kubë, Rauli drejt dorëheqjes

Në pjesën tjetër të Botës njerëzimi udhëtonte në hapësirë, më pas zbriste në Hënë, shembte Murin e Berlinit dhe interneti ...

Proportion
ilda hapur2 vjet

Shefi i CIA-s takim sekret me Kim Jong në Kore, Trump reagon habitshëm

‘Drejtori i CIA-s Mike Pompeo krijoi një “marrëdhënie të mirë” me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un, kur u ...

Proportion
ilda hapur2 vjet

E pushuan nga puna se kërkoi të shkonte në tualet, lexoni historinë e çuditshme të infermieres…

Një infermiere e cila u shkarkua nga puna pasi mori shumë ditë leje për shkak se ishte e sëmurë, ka ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Vdes Barbara Bush, bashkëshortja e Presidentit të 41 dhe nëna e Presidentit të 43 të SHBA/ Ja nga çfarë vuante

Barbara Bush, bashkëshortja e një presidenti amerikane dhe nëna e fortë dhe besnike e një presidenti tjetër ka ndërruar jetë ...

Proportion
ilda hapur2 vjet

Hahn për Mqedoninë: Rekomandimi, motiv shtesë për zgjidhjen e çështjes së emrit

BRUKSEL– Eurokomisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn, në një deklaratë për AIM ka thënë se “shpreson se raporti i progresit për ...

Proportion
ilda hapur2 vjet

Mediat ndërkombëtare i bëjnë jehonë hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE

Mediat ndërkombëtare i kanë kushtuar një vend të posaçëm rekomandimit nga ana e Komisionit Europian të fillimit të bisedimeve me ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Hillary Clinton paditet për pastrimin e 84 mln USD gjatë fushatës

Komisioni Federal i Zgjedhje i SHBA (FEC) është paditur për injorim të pastrimit të 84 milionë dollarëve nga ana e ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Protestat masive/ Jep papritur dorëheqjen ministri i Brendshëm

Protestat masive në Sllovaki për vrasjen e një gazetari bëjnë që gjithnjë e më shumë politikanë të japin dorëheqjen. Pas ...

Proportion
ilda hapur2 vjet

“Në vend të ajrit, nuhasnim erë gjaku”, rrëfimi i dhimbshëm i 7 vjeçares siriane

Një vajzë 7 vjeçare ka rrëfyer tmerret që përjetoi gjatë sulmit kimik në Siri, duke thënë se në vend të ...