Kategori: Bota

Proportion
elidiana saraci1 vit

Obama tregon për kërcënimin e madh: Është rrezik për gjithë botën!

Ish presidenti amerikan Barack Obama gjatë vizitës së tij në Azi dhe Paqësor ka vënë theksin te rëndësia e bashkëpunimit ...

Proportion
xhensila nako1 vit

Tensionet mes vendeve/Greqia ashpërson tonet: Do të shtypim këdo që na kërcënon

Tensionet me Turqinë ishin kryefjala e ditës që shënon 197-vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Greqisë nga Perandoria Osmane. Pikërisht ...

Proportion
xhensila nako1 vit

Foto/Shfrenohen turistët në Majemi, ja masat ekstreme që merr policia

Pas festës së fundit të shfrenuar të turistëve, autoritetet në Majemi janë duke planifikuar një sërë masash të ashpra për ...

Proportion
xhensila nako1 vit

E rëndë në Rusi/Qendra tregtare përshihet nga flakët, humbin jetën 4 fëmijë( Detaje)

Një qendë tregtare në Rusi është përfshirë nga flakët dhe si pasojë kanë humbur jetën katër fëmijë.Ngjarja e rëndë ka ...

Proportion
elidiana saraci1 vit

Video/ Vajzën 23-vjeçare e zbresin nga avioni, u kërkonte seks pasagjerëve dhe ekuipazhit

Çmenduritë nuk kanë fund. Një 23-vjeçare në gjendje të dehur ka detyruar linjën e avionit me të cilën udhëtonte të ...

Proportion
elidiana saraci1 vit

Video+Foto/ Ndahet nga jeta në moshën 94-vjeçare fituesja e parë e ‘Eurovizion’

Fituesja e parë e ‘Eurovizionit’ është ndarë nga jeta në moshën 94-vjeçare. Lajmi për vdekjen e, Lys Assia është publikuar ...

Proportion
elidiana saraci1 vit

Ish kryeministri i shmanget arrestimit në…

Ish-lideri i Katalonjës, Carles Puigdemont është larguar nga Finlanda para se autoritetet e këtij vendi ta arrestonin atë. Kryeministri finlandez, ...

Proportion
elidiana saraci1 vit

Tronditëse/ E dhimbshme historia si u dogjën të gjallë 149 punonjës të një fabrike në1911

Në mars të 1911, një fabrikë veshjesh në New York u përfshi nga zjarri duke shkaktuar 146 të vdekur, mes ...

Proportion
elidiana saraci1 vit

Paraqesin rrezik për efektivitetin ushtarak/ Vendimi drastik i Trump, i ndalon të jenë pjesë e ushtrisë. Ja për kë bëhet fjalë

Presidenti Donald Trump ka nxjerrë një urdhër që ndalon shumicën e transgjinorëve që të shërbejnë në ushtri, me përjashtim të ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

KOMENT/Çfarë kanë të përbashkët Melania Trump dhe Hillary Clinton

Kate Andersen Brower, CNN – Një ish modele e revistës Playboy, që thotë se ka pasur marrëdhënie me Presidentin Trump ...

Proportion
xhensila nako1 vit

Flet Tsipras: Qëndrimi ynë konstant për Shqipërinë, hapja e negociatave do jetë e mundur nëse…

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka informuar homologët e tij lidhur me negociatat që po zhvillon me Shqipërinë dhe Maqedoninë.Tsipras u ...

Proportion
elidiana saraci1 vit

Erdogan zbulon bisedën me Trump e Putin/ Kërcënimi i fortë: Asnjë hap pas…

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan teksa po mbante fjalën e tij gjatë një aktiviteti në në Turqi, ka zbuluar se ...