Kategori: Bota

Proportion
xhensila nako1 vit

Flet Tsipras: Qëndrimi ynë konstant për Shqipërinë, hapja e negociatave do jetë e mundur nëse…

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka informuar homologët e tij lidhur me negociatat që po zhvillon me Shqipërinë dhe Maqedoninë.Tsipras u ...

Proportion
elidiana saraci1 vit

Erdogan zbulon bisedën me Trump e Putin/ Kërcënimi i fortë: Asnjë hap pas…

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan teksa po mbante fjalën e tij gjatë një aktiviteti në në Turqi, ka zbuluar se ...

Proportion
xhensila nako1 vit

Shpend Ahmeti i drejtohet qeverisë: Ja shuma që kërkon për 20 artistët e rinj të Teatrit të Prishtinës

Me anë të një postimi në ‘Facebook, kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se Komuna e Prishtinës ...

Proportion
elidiana saraci1 vit

Vendimi i Trump/ Rusia e alarmuar: Do e sfidojmë SHBA-në, do vendosim masa hakmarrëse ndaj…

Zëvendës-ministri rus për Industri dhe Tregti, Viktor Evtukhov, ka thënë se Rusia do të sfidojë ashpër në Organizatën Botërore të ...

Proportion
elidiana saraci1 vit

Video+Foto/ Oficeri francez që vdiq si një hero: “Më mbaj mua peng dhe liro një grua”

Oficeri i policisë franceze humbi jetën tragjikisht gjatë një përplasjeje me pengëmarrësin në supermarketin francez. Nënkoloneli Anaud Beltrame, 45 vje ...

Proportion
elidiana saraci1 vit

Greqia lodhet nga Turqia, ultimatumi i Tsipras: Boll me kërcënimet,jemi të vendosur që të mbrojmë…

Kryeministri grek, Alexis Tsipras ka dërguar mesazhin më të ashpër në drejtim të Ankarasë që prej përshkallëzimit të tensioneve mes ...

Proportion
ilda hapur1 vit

Vajza pa vaginë, njihuni me historinë e 25 vjeçares që vuan nga sindroma e rrallë

Ishte 18 vjeç kur mjekët i thanë se ajo vuante nga një sindromë shumë e rrallë që prek 1 në ...

Proportion
ilda hapur1 vit

Thaçi dhe Vuçiç takohen në Bruksel, ja për çfarë do të diskutojnë dy presidentët

Në Bruksel do të takohen presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç. Takimi i ndërmjetësuar nga shefja ...

Proportion
xhensila nako1 vit

Shtohen tensionet/ Pas helmimit të ish-spiunit rus në Britani, BE tërheq ambsadorin në Moskë

Edhe Bashkimi Europian ka tërhequr ambasadorin përfaqësues të unionit në Moskë. Këshilli Europian ka dënuar sulmin e bërë pak kohë ...

Proportion
xhensila nako1 vit

Merr fund makthi në Francë, policia vret pengmarrësin. Agresori thirri: ‘Allahu Akbar’

Pas dy orësh pengmarrje në një supermarket në qytetin jug-perëndimor francez të Trebes, ka marrë fund makthi i 10 personave. ...

Proportion
elidiana saraci1 vit

“Luftë e re”/ Kina kërcënon SHBA-në

Kina ka thënë se kundërshton ashpër tarifat e reja të planifikuara nga Shtetet e Bashkuara, duke thënë se ato paraqesin ...

Proportion
xhensila nako1 vit

Pengmarrje në supermarketin në Francë, vriten 2 persona.Dyshohet se autori ishte i ISIS

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në një supermarket në jug të Francës.10 persona u morrën peng në një ...