Kategori: Bota

Proportion
Hapur Portal19 orë

“S’ka rëndësi sa i shëndetshëm dhe aktiv jeni, rreziku rritet me…”, mjeku i rrugëve të frymëmarrjes tregon detajin me rëndësi për pasojat e Covid-19

Pneumonia e shkaktruar nga Covid-19 është e ndryshme nga rastet e zakonshme të pneumonisë për të cilat njerëzit shtrohen në ...

Proportion
Hapur Portal19 orë

Arrestohet polici amerikan, akuzohet për vrasjen e afro-amerikanit që solli protesta të dhunshme

Polici i cili u filmua ndërsa i vendosi gjurin në qafë një afro-amerikani të prangosur që më pas humbi jetën, ...

Proportion
Hapur Portal21 orë

Koronavirusi ne Itali/ Ja si u paraqit situata ne 24 oret e fundit

Në 24 orët e fundit janë shënuar 87 viktima nga koronavirusi në Itali, 17 më shumë se ditën e djeshme. ...

Proportion
Hapur Portal22 orë

Prodhuan vaksinën kundër COVID-19, shkencëtarët kinezë “99%” të sigurtë se do funksionojë

Shkencëtarët kinezë thanë sot për mediat britanike se janë “99%” të sigurtë se vaksina kundër COVID-19 do të jetë efektive. ...

Proportion
Hapur Portal22 orë

Protesta të dhunshme në Mineapolis, arrestohet gjatë lidhjes direkte gazetari i CNN (Video)

Gazetari i CNN, Omar Jimenez, është arrestuar nga policia gjatë një transmetimi direkt nga vendi ku po zhvilloheshin protesta në ...

Proportion
Hapur Portal24 orë

Shpërthim i çuditshëm në qiellin turk, pamjet të dukshme në disa krahina (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur të mërkurën në mbrëmjë në Turqi, ku pamjet thuhet të jenë parë në disa ...

Proportion
Hapur Portal24 orë

Infektoi gjithë botën, shihni çfarë po ndodh në “tregun e ferrit” në Kinë (FOTO)

Shitësit që bënin tregti në tregun famëkeq të Wuhanit nga ku besohet se u shfaq pandemia e koronavirusit, raportohet se ...

Proportion
xhensila nako1 ditë

A është Shqipëria në këtë listë? Nga 15 qershori Greqia hap kufijtë për 29 vende

Si pasojë e masave strikte të marra për shkak të pandemisë Covid-19, shumë shtete kanë mbyllur kufijtë. Por teksa po ...

Proportion
xhensila nako1 ditë

Kërcen kurba në Maqedoninë e Veriut, 52 raste të reja me koronavirusi dhe 4 viktima

Janë rritur në mënyrë drastike rastet dhe viktimat nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut. 52 raste të reja dhe 4 ...

Proportion
xhensila nako1 ditë

Studimi i fundit, mjeku italian: Asimptomatikët e prekur me Covid-19 nuk infektojnë të tjerët!

Mjeku i njohur virolog italian, thotë se një studim i fundit ka treguar se personat asimptomatikë nuk infektojnë të tjerët ...

Proportion
xhensila nako1 ditë

Ky është shteti model, që nuk hyri asnjë ditë në karantinë

Kur ra pandemia e COVID 19, ekspertët parashikuan që Japonia do të goditej fort nga virusi, disa thanë se 400,000 ...

Proportion
Hapur Portal2 ditë

Lajme te mira/Spanja “merr frymë lirisht” nga koronavirusi. Ja sa viktima pati 24 oret e fundit

Autoritetet shëndetësore në Spanjë kanë raportuar për të dytën ditë radhazi vetëm një viktimë nga koronavirusi. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, ...