Kategori: Aktualitet

Proportion
xhensila nako2 javë

“Kërkojnë drejtësi, jo lëmoshë”, Basha në Shëngjin: Turizmi është lënë në harresë!

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ishte sot në plazhin e Shëngjinit, ku sëbashku me operatorët turistik të zonës, ka dëgjuar ...

Proportion
olsi3 javë

Matura dhe “Turi”, hartues të testeve të maturës, ekspertë dhe maturantë përballen në Open

Hartuesit e testeve të matures shtetërore u përballën në Open me ekspertë të arsimit dhe studentë. Rezana Vrapi, Drejtoreshë e ...

Proportion
xhensila nako1 muaj

Shtyhet gjyqi për Saimir Tahirin në Apel, zbulohet arsyeja. Ja kur zhvillohet seanca e radhës

Shtyhet sërish gjyqi për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri në Gjykatën e Apelit. Mësohet se shkak për shtyrjen është bërë ...

Proportion
olsi2 muaj

Zgjedhja e Xhaferllarit në Gjykatën Kushtetuese/ Presidenti Meta publikon SMS-të e diplomatit të huaj për Ramën

  Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikuar mesazhin e një diplomati në Tiranë në periudhën kur zgjidheshin anëtarët e ...

Proportion
xhensila nako2 muaj

“Ky që luan me ditën e shenjtë, mallkimi do ta ndjekë”, Vasili shpërthen ndaj Ramës pas mbylles për Bajram

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili përmes një statusi në Facebook thotë se kryeministri Rama ka dy standard kur bëhet fjala ...

Proportion
xhensila nako2 muaj

Petrit Vasili: Kemi evidentuar të gjitha fytyrat e policëve që dhunuan tek Teatri, askush nuk i shpëton dot përgjegjësisë

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka bërë me dije se janë evidentuar të gjitha fytyrat e policëve që kanë dhunuar ...

Proportion
xhensila nako2 muaj

“Na mjaftojnë kujtimet e kazmave të komunizmit”, Presidenti Meta reagon sërish kundër vendimit për shembjen e Teatrit Kombëtar

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nëpërmjet një postimi në facebook, ka reaguar sërish kundër vendimit për shembjen e Teatrit Kombëtar. ...

Proportion
xhensila nako2 muaj

Dyshohet se ka ngacmuar seksualisht vajzën e tij 18-vjeçare, arrestohet 37 vjeçari

Policia në Maliq ka arrestuar një 37-vjeçar, i cili dyshohet se ka ngacmuar seksualisht vajzën e tij 18-vjeç. Vajza ka ...

Proportion
xhensila nako2 muaj

E rëndë në Elbasan, i sëmuri mendor i vë flakën apartamentit

Një ngjarje e rëndë është raportuar në Elbasan, ku një përson me probleme të shëndetit mendor i ka vënë zjarrin ...

Proportion
olsi2 muaj

Covid-19/ Rreth një muaj në intubim, humb jetën 73 vjeçari nga Durrësi

Ndërron jetë një pacient 73-vjeçar në spitalin “Shefqet Ndroqi”. I konfirmuar me COVID 19, i intubuar prej 24 ditësh ka ...

Proportion
xhensila nako3 muaj

Ndërron jetë një tjetër person nga koronavirusi në Kosovë, shkon në 19 numri total i viktimave

Ka ndërruar jetë një tjetër paciente nga koronavirusi në Kosovë, duke e cuar në 19 numrin total të viktimave nga ...

Proportion
xhensila nako3 muaj

Shkon në 123 numri i viktimave nga COVID-19 në Greqi, 7 raste të reja brenda 24 orëve

Ka shkuar në 123 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Greqi. Mësohet se brenda 24 orëve ...