.

Avdullah Hoti një kryeministër normal përballë budallenjve ideologjikë

Nga Berat Buzhala
Se di a ju kam tregu, per momentin politikani i jem i preferume eshte Avdullah Hoti.

Nuk eshte hajn. Nuk eshte budalle ideologjik. Nuk na çon ne lufte me aleatet. Nuk ka pasuri neper ishuj.

Krejt cka i duhet Dulles eshte nje koalicion ma stabil. Koalicion qe nuk te shantazhon cdo dite.

Menyra qysh Hoti e ka menaxhu takimin ne Shtepi te Bardhe ka qene mbreselenese.

Nuk dha kurrgjo, e fitoi nje njohje serioze dhe nje mbeshtetje te vazhdueshme amerikane, potencialisht edhe ndonje investim ne ekonomi. I mire ne ekonomi. I sjellshem me kolege dhe me njerez. Aspak malicioz. Sic edhe e pate me nje anglishte shume te mire.

Fatkeqesisht nje pjese e njerezve po kerkojne yje te Hollivudit, qe shkaktojne drama cdo dite e cdo jave.