.

MSH: 45 raste të reja me koronavirus në vend, ja harta e përhapjes

Testimi i bërë në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit ka konfirmuar 45 raste të reja me COVID-19.

Sot jane verifikuar 21 raste ne Tirane, 10 ne Shkoder, 4 ne Elbasan, nga 3 ne Delvine e Kurbin dhe nga 1 ne Kruje, Kukes, Lezhe dhe Sarande.

Vijojne shtrimet e reja ne spitalin Infektiv me simptoma te renduara.

Shifrat jane bere publike nga Ministria e Shendetesise ne deklaraten zyrtare te situates me te fundit te koronavirusit ne vendin tone.

Nje dite me pare u konfirmuan 69 raste te reja dhe u shenuan 4 viktima.

vijon