.

Foto tronditëse/ 23 vite nga aksidenti që i mori jetën Princeshë Dianës

Aksidenti tragjik me makinë në Paris që i mori jetën Lady Dianës në 31 gusht 1997 në moshën 36 vjeçare mbahet mend dhe sot e kësaj dite.
Vdekja e Dianës tronditi jo vetëm familjen Mbretërore, por mbarë botën dhe ende sot kur kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj, mbeten mister rrethanat e aksidentit të rëndë.
Ndërkohë mediat e huaja kanë rikthyer në vëmendje disa foto nga aksidenti i tmerrshëm. Ajo shihet e shtrirë në makine pasi tavani i mjetit ku ajo udhëtonte ishte hequr nga goditja. Këto pamje u zhdukën shumë kohë më parë.
Princesha e ndjerë gjendej në sedijen e pasme të një Mercedes-i S280 me të dashurin e saj, Dodi Al-Fayed, shoferin Henri Paul dhe Trevor Rees-Jones, anëtar i ekipit të sigurisë së Al-Fayed, ulur në vendet e para.
Rees-JTrevor Rees, pësoi lëndime të shumta, por ishte personi i vetëm që i mbijetoi aksidentit fatal ndersa Diana, Al-Fayed dhe Paul vdiqën, pavarësisht përpjekjeve të mjekëve për t’i shpëtuar.

Fotot nga aksidenti i tmerrshëm qarkullojne ende online.