.

FOTOT/ ”Qeveri e sëmurë, shpërnda parlamentin”, Aleanca mban protestën e 3-të tek Teatri

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvillon protestën e 3-të pas shembjes së godinës teksa LSA sjell fotot nga aktivistët që protestojnë pasditen e sotme.

Në foto duket se Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit i janë bashkuar edhe Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë bashkë me kryetarin e saj, Boiken Abazin që mban në dorë një pankartë me një thënie të Ukshin Hotit.foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

Ai u arrestua të dielën gjatë shembjes së Teatrit dhe u lirua 2 ditë më parë në detyrim paraqitje. Ndërkohë disa pankarta janë për Teatrin, qeverinë por dhe thirrje ndaj presidentit ”shpërnda parlamentin”./BW