.

Mbyllet pas 3 orësh mbledhja online e Këshillit të Sigurisë/ Meta- Rama- Basha diskutuan virtualisht për situatën në vend

Pas 3 orësh Këshilli i Sigurisë Kombëtare e zhvilluar mes Presidentit Meta, kryeministrit Edi Rama, liderit opozitar Lulzim Basha, ministrave, kreut  të Emergjencave Civile dhe Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë ka përfunduar.

Priten detajet se çfarë diskutime janë bërë dhe çfarë vendimesh janë marrë edhe pse mbledhja ishte top secret.

Edhe pse virtuale, për herë të parë pas shumë kohësh kjo mbledhje bëri bashkë Presidentin, kryeministrin dhe kreun e opozitës.