.

Horoskopi javor 16 deri më 23 Dhjetor, 2019/ Zbuloni të papriturat që ju kanë rezervuar yjet

Dashi

Mjaft më e mohuat talentin dhe arritjet tuaja, pasi të gjithë njerëzit rreth jush kanë filluar të shohin se sa shumë poi përkushtoheni punës.

Merrni rreziqe në karrierën tuaj sepse universi po ju vjen në ndihmë. Vetëm sigurohuni që të mos anashkaloni asnjë detaj ose mos lejoni që detyra të rëndësishme të ikin nga kujtesa juaj. Nuk iu nevojitet një përshtypje e keqe në këtë momente.

Demi

Do të bëhebni pjesë e një avneture shumë të madhe. Por keni ndjesinë e frikës dhe nuk e kuptoni pse. Lëreni të panjohurën t’iu udhëheqë. Jetojeni momenti n dhe do të habiteni se sa e thjeshtë është të jetosh momentin. Në karrierën tuaj do të ketë pengesa. Mund të inkurajoheni për të marrë një rrugë të re.

Jepini kohë vetes para se të merrni një vendim.

Binjakët

Është koha të tregoni fuqinë tuaj të brendshme. Ju mund të kapërceni gjithçka dhe çdo eksperiencë do t’iu shërbejë në rritjen tuaj si profesionalisht ashtu dhe si njeri.

Edhe nëse ndiheni të humbur për një kohë, dijeni që gjithmonë do të gjeni rrugën tuaj. Mos e vendosni gjithë besimin tuaj në një person. Dikush mund të mos jetë plotësisht transparent në lidhje me qëllimet e tyre, kështu që përqendrohuni tek faktet.

Gaforrja

Tani është koha për lidhje të reja dashurie si deh përplasje të bukura emocionuese. Ju jeni në gjendje të krijoni marrëdhënie të forta dhe të angazhoheni për atë që mund të krijoni së bashku. Bëhuni personi që dëshironi të keni në jetën tuaj. Sidoqoftë, nuk duhet të përpiqeni të përfshiheni në diçka shumë serioze akoma. Ndërkohë kënaquni me procesin e njohjes së dikujt.

Luani

Nëse përqendroheni në qëllimin tuaj tani, nuk ka asgjë që nuk mund ta realizoni. Formoni një plan dhe bëni që gjithçka të bëhet me hapin e kohës. Mos prisni që e ardhmja juaj të ndërtohet brenda një dite. jinni të durureshëm gjatë gjithë procesit dhe mos ëndërroni shumë. Nëse e humbisni veten do të jetë shumë e vështirë të riktheheni në rrugën e duhur.

Virgjëresha

Është momenti të nxirrni në pah fëmijën që ndodhet brenda jush. Kujtoni momentet se s ii krijonit gjërat pa asnjë lloj pengese kur ishit fëmijë. Vetëm në këtë mënyrë do të mund të nxirrni në pah të gjithë krijimtarinë në personalitetin tuaj.

Peshorja

Nëse ndiheni sikur tërhiqeni nga bota, mos luftoni me instinktin tuaj. Mund të jetë koha për t’u përqëndruar në jetën tuaj personale. Gjeni një ndjenjë rehatie duke riorganizuar dhe rinovuar shpirtin tuaj, sepse ju meritoni një moment paqëndrueshmërie midis gjithë kaosit. Gjithashtu kini kujdes atë që thoni këtë javë, sepse keqkomunikimet mund t’ju ndjekin nëse nuk jeni të qartë me fjalët tuaja.

Akrepi

Ju jeni duke lëvizur me energji dhe jeni gati për të shprehur të gjitha idetë tuaja të jashtëzakonshme. Merrni me pasion dhe shfrytëzojeni këtë moment. Mos lejoni që kjo energjie t’ju kalojë. Mbroni financat tuaja këtë javë dhe mos i shpenzoni paratë tuaja për diçka për të cilën nuk jeni të sigurt ende.

Shigjetari

Këtë javë do të keni mundësi të tregoni se sa vleni.Më në fund jeni me këmbë në tokë. Vejini synim vetes për të arritur mundësitë financiare që kërkoni. Ju mund të ndiheni të hutuar dhe të çorientuar për momentin ndaj dhe duhet të jeni shumë vigjilentë.

Bricjapi

Ju jeni duke zhytur besimin, fuqinë dhe pavarësinë. Asgjë dhe askush nuk mund t’ju thotë kush jeni apo kush duhet të jeni. Nëse jeni i vërtetë me veten, gjithçka do të bjerë në vend. Hiqeni maskën që vishni për të gjithë të tjerët. Mund të ketë ndërprerje me financat tuaja këtë javë. Sidoqoftë, këto shqetësime nuk janë të përhershme; ata kanë për qëllim t’ju mësojnë diçka.

Ujori

Ju duhet patjetër të pushoni. Jepini mës huë kohë vetes për të qenë në paqe dhe për të gjetur qetësinë që kërkoni. Nëse dikush përpiqet t’ju kontrollojë, dëshira për t’u çliruar do të jetë më e fortë se kurrë. Vetëm mos harroni të zgjidhni betejat tuaja.

Peshqit

Është koha që të bëni disa lidhje të reja. Ju po frymëzoheni nga të tjerët dhe jeni gati të bëni një lëvizje. Lejoni vetes të bashkëpunojë kërkoni ndhmë kur keni nevojë. Mund të ketë konfuzion rreth karrierës suaj këtë javë. Lërini vendimet e mëdha për më vonë, pasi mund të mos shihni të gjitha faktet qartë.