.

VIDEO/Ecte me flamur serb në dorë, policia arreston gruan në Mitrovicë


Një qytetare serbe është arrestuar nga autoritetet kosovare pasi u kap duke ecur me flamurin serb në territorin kosovar.

Mësohet se gruaja po kalonte me flamurin serb nga Mitrovica Veriore drejt Mitrovicës Jugore. Por veprimi i saj u konsiderua provokim duke marrë parasysh se Mitrovica është “mollë sherri” mes Serbisë dhe Kosovës.

 

Publiée par Urall Boshnjaku sur Lundi 2 décembre 2019