.

Video/ Balliu akuza ministrit të Brendshëm: Vëllai i Lleshajt ka zaptuar 1000 metra tokë në Durrës

 

Ish deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu hodhi akuza të forta mbi Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj.

Sandër LLeshaj i hedh gaz lotsjellës banorëve të Astirit duke u thënë jeni zaptues.

Vëllai i Sandër Lleshaj ka zaptuar 1000 m katror tokë shtet.

Shikoni dhe tapinë në vitin 2015 për pronën e Sandër Lleshaj.  Në tapinë e vitit 2015 shkruhet tokë-shtet.

Balliu pastaj hodhi akuza edhe për shifrën e lartë që ka projekti i Unazës së Re. Ka një vlerë 40 milion euro sepse kompania fituese nuk ka topograf.

Kompnia skualifikohet nga ligji në qoftë se nuk ka topograf- tha Balliu.