.

Video/ Avokati i Marsida Qatja-s ndërhyn live në Open, tregon se për çfarë akuzohet bashkëshorti i saj në Gjermani

 

Avokati i Marsida Qatjas dhe i bashkëshortit të që ka një proces gjyqësor në Gjermani bëri një lidhje direkte në Open në Top Channel.

Ai tha se bashkëshorti i Marsidës nuk akuzohet për trafikim droge jashtë vendin. Sipas avokatit klienti i tij ka marrë një makinë nga Holanda ku kishte pas lëndë narkotike, por që bashkëshorti i Marsidës nuk kishte dijeni për substancat që ndodheshin në makinë.

Për këtë Prokuroria e Gjermanisë i ka bërë hetimet deri në fund- tha avokati.