.

Stresi ‘shpërthen’ keq ndaj Ramës e Bashës: Ju kam dhj*rë në Shqipëri


Reperi Arkimed Lushaj ka shprehur gjithmonë qëndrimin e tij kundër kryeministrit Edi Rama, ndërsa sot ka reaguar me tone të ashpra edhe kundër liderit të opozitës Lulzim Basha.

Pas marrëveshjes së firmosur nga kryeministri Edi Rama, kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dhe presidenti Aleksandër Vuçiç për “Shengenin e vogël”, duket se është revolruar.

Ai ka publikuar një foto nga ky takim dhe një tjetër të Bashës në vitin 2010, ku në një dalje për mediat thonte se ishte pro shengenit.

 

Stresi thotë se më mirë është të vijë të na udhëheqë lideri i Vetëvendosjes në Kosovë Albin Kurti, ndërsa deklaron se i ka dhj*rë në Shqipëri.

“Te kam dhj*r ne shqipri me ket kryeminister … A po vjen na udhehiq ti O Albin Kurti Ma Mir Ish kan se sa kta komunista pro vucic”, shkruan reperi në Instagram.