.

E rëndë/ Sulm me armë në kishë,raportohen katër persona të plagosur


Të shtëna me armë raportohet të kenë ndodhur këtë mbrëmje në një kishë, në New Hampshire.

Sipas mediave të huaja, shumë njerëz janë qëlluar brenda në një kishë, ndërsa ambulancat po dërgohen në vendin e ngjarjes.

Deri në këto momente dyshohet për të paktën katër persona të plagosur.

Autoritetet nuk kanë ndonjë informacion për motivin e mundshëm të këtij sulmi, dhe nuk ka ndaluar ende ndonjë person të dyshuar.