.

Video/ Përplasja mes Sejaminit dhe Pezës në Open: Rama dhe Peza japin çdo gjë në mbrojtje të Kushtetutës dhe socializmit

 

Debate të forta mes Neritan Sejaminin dhe Alfred Pezës u bënë në studion e Open pas publikimit të pjesës së dytë të intervistës së Ilir Metës në Open në Top Channel.

Peza tha së në dijeninë e tij mazhoranca po e con procesin e shkarkimit të presidentit deri në fund dhe raporti që do të publikohet nesër nga Komisioni i Venecias do të ketë një ndikim të madh tek vendimi.

Ka ndërhyrë Sejamini ku tha se Edi Rama dhe Alfred Peza janë dy personat që preken shumë kur cënohet socilizmi, Kushtetuta. Rama dhe Peza japin çdo gjë në mbrojtje të Kushtetutës dhe socializmit- kundërshtoi me ironi Sejamini.