.

Superaksioni i policisë greke/ Kapen 116 kilogramë marijuanë në afërsi të Kapshticës


116 kilogramë marijuanë janë sekuestruar nga policia greke në afërsi të Kapshticës. Operacioni u zhvillua në Grevena, ndërsa janë ndaluar edhe dy automjete.

Sipas mediave greke, në njërin prej automjeteve u gjetën 36 pako me 116 kilogramë marijuanë, ndërsa mjeti i dytë shërbente për kontrollin e rrugës.Në pranga kanë rënë tre shtetas grek, 34, 36 dhe 51-vjeç. Gjatë kontrolleve në makinat dhe banesat e personave të dyshuar, u gjetën edhe 285 gramë marijuanë, 1 peshore, 1 thikë, 6 celularë dhe 260 euro kesh.

Në pranga kanë rënë tre shtetas grek, 34, 36 dhe 51-vjeç. Gjatë kontrolleve në makinat dhe banesat e personave të dyshuar, u gjetën edhe 285 gramë marijuanë, 1 peshore, 1 thikë, 6 celularë dhe 260 euro kesh.