.

Bushati në Open: Tani nisin sfidat politike për Vjosa Osmanin

 

Analisti i njohur në Kosovë, Faton Avdullahu tha se Vjosa Osamni, kandidatja për kryeministre e LDK-së ka shanse dhe gjasa për të qenë kryeministre.

Duhet të shohim rritjen e Vjosa Osmanit. Është një rritje e shpejtë dhe kjo falë qëndrimeve që ka pasur. Vjosa Osmani ka qenë kundër presidentit Thaçi dhe kundër kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa.

Për analistin Andi Bushatin sfidat e vërteta fillojnë tani. Ajo do ta tregojë tani në qoftë se është politikane e zonja dhe pranon të bëjë një kualicion me Lëvizjen Vetëvendosje apo është aty një kukull që përdoret nga drejtuesit e partisë që janë kundër Vetëvendosjes.