.

VIDEO/ Denoncimi i fortë: Ja si digjet fshati turistik në LurëZjarret janë shpërndarë thuajse në mbarë vendin, duke ngritur alarmin te popullata.

Në rrjetet sociale po qarkullon një video, ku shihet sesi zjarri ka përfshirë një pjesë të mirë të pyjeve në një fshat të Lurës. Zjarri është përhapur me shpejtësi dhe ka shkaktuar shumë dëme në Vlashe, që është edhe fshat antik.
Dy banesa janë djegur në fshatin Vlashaj të njësisë administrative Lurë.

Banesat janë djegur 48 orë pasi në këtë vendbanim vazhdojnë pa rreshtur zjarret e fuqishme./bw

 

Publiée par Ferit Mena sur Dimanche 15 septembre 2019