.

Patozi në Open: Presidenti sot është pjesë e një pazari të bërë më herët nga Rama-Meta

Astrit Patozi në Open bëri një deklaratë të fortë duke thënë se Meta është pjesë e një pazari të bërë më herët mes Edi Ramës dhe Ilir Metës.

Duke marrë presidencën Meta i ka siguruar Ramës pjesmarrjen e LSI në zgjedhjet e 2017, në qoftë se nuk do të ishte PD-ja në zgjedhje.

Pastaj marrëveshja Rama-Basha e thelloi krizën. Sipas Patozit politika shqiptare ka prekur fundin.