.

FOTOT/ Ja si pushohej te Shkëmbi i Kavajës në vitin 1970, nga rrobat e banjës te çadrat me çarçafë

Disa jane nostalgjike, te tjere nuk e kane idene se si pushohej vite me pare. Per te gjithe, shihni me poshte nje galeri fotosh, se si pushohej ne vere, te Shkembi i Kavajes, ne vitin 1970. 

Fotot i ka publikuar Arkivi Qendror, me kete shenim: Gushti është, përgjithësisht, muaji i pushimeve, plazhit, detit. Mirëpo, disa prej nesh, që ende duhet të ndodhen në punë, ëndërrojnë për pushime, shfletojnë mes fotografive të Fototekës së Arkivit Qendror Shtetëror, dhe risjellin në kujtesë imazhe nga pushimet e dikurshme. Në foto: plazh, Shkëmbi i Kavajës, Durrës, 1970.
#ArkivatKujtojnë

durres plazhplazh durresplazh durres1plazh durres2plazh durres3