.

“Shkollëpaku nuk e ka për gjë të lëpijë çfarë pështyu”-Vasili: ASH po e njëjta, por ja se çfarë thoshte Rama

Ish-Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasli, ka akuzuar kryeministrin se ka thënë të tjera gjëra sa i përket reformimit të Akademisë së Shkencave, kur në fakt situata është po e njëjtë.

Ndërsa ka postuar një video të kryeministrit, ku e cilëson Akademinë e Shkencave si “kufomë”, Vasili thotë se sot ajo është po e njëjta.
Postimi i plotë:

Ndertesa e Akademise se Shkencave e njejta.

Akademiket te njejtet.

Ligji i njejte

Zgjedhjet te njejta,

E njejte sipas fjaleve te Edi Rames qe :Akademia eshte kufome e vetvetes dhe shtepi varrimi.

Po sot cfare ndodhi ???

E njejta cfaqje,e njejta kufome e vetvetes dhe shtepi varrimi,te njejtet aktore akademike ,i njejti ligj,

POR zgjedhjet ama behen,

zgjidhet edhe nje qe e do Edi Rama,qe e ka aleat Edi Rama,qe e ngop Edi Ramen,pra ky quhet kryetar.

Edi Rama nuk e kercenoi kete here te zgjedhurin e tij te zemres se nuk do ti jepte më asnje lek,perkundrazi.

Ndersa dje, kur zgjidhej Beqiraj,kercenoi Edi Rama qe :Akademia nuk do merrte më asnje lek nga qeveria, sepse beri zgjedhje pa lejen e tij dhe zgjodhi kryetar Beqirajn,qe ai s’e donte.

Megjithate eshte me mire te shihni VIDEON dhe e kuptoni qe shkollepaku nuk e ka per gje te lepije cfare peshtyu.

Akademia dhe Edi Rama, dje dhe sot!!(VIDEO).Ndertesa e Akademise se Shkencave e njejta.Akademiket te njejtet.Ligji i njejteZgjedhjet te njejta,E njejte sipas fjaleve te Edi Rames qe :Akademia eshte kufome e vetvetes dhe shtepi varrimi.Po sot cfare ndodhi ???E njejta cfaqje,e njejta kufome e vetvetes dhe shtepi varrimi,te njejtet aktore akademike ,i njejti ligj,POR zgjedhjet ama behen, zgjidhet edhe nje qe e do Edi Rama,qe e ka aleat Edi Rama,qe e ngop Edi Ramen,pra ky quhet kryetar.Edi Rama nuk e kercenoi kete here te zgjedhurin e tij te zemres se nuk do ti jepte më asnje lek,perkundrazi.Ndersa dje, kur zgjidhej Beqiraj,kercenoi Edi Rama qe :Akademia nuk do merrte më asnje lek nga qeveria, sepse beri zgjedhje pa lejen e tij dhe zgjodhi kryetar Beqirajn,qe ai s'e donte.Megjithate eshte me mire te shihni VIDEON dhe e kuptoni qe shkollepaku nuk e ka per gje te lepije cfare peshtyu.

Publiée par Petrit Vasili sur Dimanche 14 juillet 2019