.

Sjellja e Clinton i befasoi të gjithë! Takon Metën,Thaçin dhe Haradinajn ndërsa Ramën e injoron(Video)

Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes të trupave të NATO-s në Kosovë, sheshi ishte mbushur plot qytetarë.Të pranishëm në këtë ceremoni ishin edhe krerët e shtetit fqinj, Shqipërisë, presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama.

Pasi perfundoi fjalimin, ish presidenti amerikan u nis drejt vendit afër së cilit të gjithë e prisnin në këmbë. Por, ajo që u vu re ishte injorimi total që Bill Clinton i ka bërë Edi Ramës, duke mos i dhënë dorën pas fjalës së tij.

Teksa ka mbaruar fjalën e tij ish presidenti Clinton i ka dhënë dorën Kadri Veselit, që ishte ngjitur me Edi Ramën, Ilir Metës, Hashim Thaçit e Ramush Haradinajt