.

Mesila Doda në Open: Ç’dekretimi? Meta përsëriti Moisiun dhe Nishanin!

Mesila Doda, ish-deputete e PDIU-së dhe një zyrtare e lartë e opozitës ka mbrojtur vendimin e Presidentit Ilir Meta për të çdekretuar zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

Duke folur në emisionin Open të Eni Vasilit, Doda tha se shtyrja e zgjedhjeve është një precedent që e kanë bërë edhe Nishani e Moisiu më përpara. Ajo tha se Meta e mori vendimin duke evituar përplasjen civile.

Hapur.al