.

Vasili kujton deklaratën e Ramës kundër Trump: Asnjë ndërkombëtarë nuk reagoi atëherë, ndërsa sot…

 

Ish-deputeti Petrit Vasili ne nje postim ne Facebook,ka rikthyer intervisten e Edi Rames, ndersa deklaronte se nese Donald Trump do te vinte ne krye te Shtepise se Bardhe, do ishte nje kercenim per SHBA e po ashtu edhe per Shqiperine.

Vasili shkruan se “Asnje nga nderkombetaret ne Tirane nuk tha hiçgje ne ate kohe”, ndersa ” sot po keta nderkombetare te Tiranes jane shume te “merakosur” per fjalen e lire te te rinjve te lire qe protestojne kunder krimit droges dhe diktatatures dhe kunder kujtdo…. qe i krijon alibi qeverise se diskredituar te Edi Rames”.

Postimi i plote:

Edi Rama egersisht kunderTrump.
Nderkombetaret qe sot flasin atehere heshten!!!(VIDEO)

Shikoni videon se si Edi Rama cfare nuk thoshte per Trump ne kohen e zgjedhjeve ne Amerike.

Asnje nga nderkombetaret ne Tirane nuk tha hiçgje ne ate kohe !!!

A ishte kercenim me se i qarte dhe vulgar ky ??

Ai ishte kryeminister Edi Rama kur e tha??

A ishte qendrim i eger armiqesor ndaj z.Trump??

A ishte shkelje e ligjit dhe etikes nderhyrja ne zgjedhjet e Amerikes???

Ndersa sot po keta nderkombetare te Tiranes jane shume te “merakosur” per fjalen e lire te te rinjve te lire qe protestojne kunder krimit droges dhe diktatatures dhe kunder kujtdo…. qe i krijon alibi qeverise se diskredituar te Edi Rames.

Shihni videon dhe gjykoni mbi “paanshmerine” e tyre.

https://www.facebook.com/petritvasil/videos/1308442749304275/?t=2