.

Video/Operacioni në Bari nxjerr zbuluar ngarkesën e kokainës nga Holanda drejt Shqipërisë.2 në pranga

Kokaine mes patateve te ngrira qe vinin nga Holanda me destinacion Shqiperine. Operacioni i zhvilluar ne portin e Barit ka nxjerr zbuluar ngarkesen e kokaines dhe ka vene ne pranga dy shqiptare, kamionistet, 30 e 44 vjeç.

Mediat fqinje bejne me dije se ata jane arrestuar ne port me akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës.

Sipas policise, gjate kontrollit u zbuluan rreth 7 kg kokainë e mbi 150 mijë euro, qe ishin ne kamionin qe transportonte patate të ngrira nga Hollanda në Shqipëri, permes portit te Barit.