.

FOTOLAJM/ Rikthehen radhët në ambasada. Ja çfarë po ndodh tek selia diplomacisë gjermane

 

Pas ‘dështimit’ me Lotarinë Amerikane, duket se shumë qytetaret po shfrytëzojnë të gjitha mënyrat ligjore për t’u larguar dhe për të gjetur punë jashtë vendit.

Agjencia fotografike LSA, ka realizuar sot disa shkrepje pranë Ambasadës Gjermane në Shqipëri.

Siç shihet nga fotot, shumë të rinj, por edhe mosha të ndryshme janë në radhë duke pritur me dosje aplikimet për punë në Gjermani.

Këto imazhe të kthejnë në kujtesë radhët e gjata në ambasada, kur shqiptarët prisnin për të marrë vizën për të udhëtuar jashtë.